Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

‘Karamsarlık yok umut var’


Saadet Partisi (SP) Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı alınması gereken sosyal ve ekonomik önlemleri hakkında önerilerde bulundu.

Birliktelik

Yaptığı yazılı açıklamada  İl Başkanı Abay, koronavirüs salgını süreci ile bu süreçte sosyal ve ekonomik anlamda alınması gereken önlemler ile ilgili partilerinin görüşlerini paylaştı. Ülkemizde ve dünyada ‘kovid-19’ salgınına karşı önemli bir mücadele verildiğini belirten Başkan Abay, “Bu mücadelede fedakârca görev yapan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum.  Salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, tedavileri süren vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.  Başkan Abay, birlikte hareket ederek üstesinden gelinecek bu süreçte hayata geçirilecek olan ekonomik önlemlerin, işsizliğin artmamasına, fabrikaların kapanmamasına, esnaf ve sanatkârların uğradıkları zararların telafisine yönelik olması gerektiğini ifade etti.

Bölüşerek çoğaltalım

Fahrettin Abay, “Hiçbir insanımızın ve hiçbir canlının bu süreçte mağdur edilmemesi, unutulmaması, aç ve açıkta kalmaması için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstermeliyiz. Devlet, vatandaşın derdine derman olmak zorundadır. Çünkü insanımızın dert çekecek takati kalmamıştır. Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir. Bugüne kadar nice badireleri birlikte aştık. Birlikte ağladık, birlikte güldük. İnanıyoruz ki; bu zor günleri de hep birlikte aşacağız. Karamsarlık yok; umut var. Evde kalalım; Sağlıklı olalım” dedi.

 

1 Nisan 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 310 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU