Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Ecoplas sağlıkçılar için üretiyor


Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde (SOSB) otomotiv sektörüne teknolojik, ekonomik ve çevre dostu parça ve sistemler sağlayan, plastik parça ve aksamlar üreten Ecoplas, çalışanlarının önemli bir bölümünü ücretli izne çıkartmasına rağmen koronavirüsle mücadele kapsamında duyarlı bir adım atarak, sağlık çalışanlarının yanında olduğunu gösterdi.

Hazırlık yaptı

Fabrika, özellikle yoğun bakım ünitelerinde çokça ihtiyaç duyulan yüz siperliklerini üretmek için bir OEM firmasının koordinasyonu ile gerekli hazırlıkları yaparak, üretim bantlarını bu ihtiyaç için hazırladı.

 

Faydasız hayat

Fabrika İnsan Kaynakları ve Strateji Planlama Müdürü Mahmut Yazıcı, ‘Faydasız bir hayat erken ölümdür’ parolası ile yola çıkarak bu süreçte insanlarımızın sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımız için bir şeyler yapmamız, onların bu yükünü hafifletebilmek için üretim yapmamız gerektiğini düşündük. Sağlık Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın çağrılarına kayıtsız kalmayarak bu yüz siperliklerini üretmek istediğimizi belirttik” dedi.

 

10 bin yüz siperliği

Tamamen gönüllülük esası ile bu maskeleri üretmek için kolları sıvadıklarını belirten Yazıcı, “Bu konuda Sayın Genel Müdürümüz yoğun çaba harcadı. Gerekli yazışmaları yaptı, taleplerin ardı arkası kesilmedi. Firma olarak, Sensei Tooling kalıp tasarım firmamızda ürünün kalıpları hazırlandı. Kalıplar Ecoplas plastik enjeksiyon bölümümüzde üretime hazır bir hale getirildi. Plastik aksamlarının üretilmesi ile birlikte asetat malzemeden hazırlanan siperlik aksamı ile montajı yapılıp sağlık kuruluşlarımıza sevk edilecek bir hale gelecek. Hedefimiz üretimde her şey yolunda gitmesi halinde ilk etapta 10 bin yüz siperliği üretip ve bunları sevk etmek.  Her türlü hazırlığımız tamam, Salı günü inşallah ilk deneme üretimlerine başlayacağız” dedi.

 

İlk üretimler

Farikanın ücretli izin döneminde olmasının bu üretimi aksatmayacağını da belirten Yazıcı, “Gerekli eleman sayımız var. Zaten fabrikamızda bir kısım personelimiz görev yapıyor. Bu üretimi kendileri gerçekleştirecek. Şu ana kadar üretimimizi duyarak bize başvuran bazı hastanelerimiz var. İlk üretimlerimizi yapalım ve duruma göre üretim sürecimizi hızlandırmayı da düşünüyoruz” dedi. 

1 Nisan 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 13430 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU