Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Yeni ormancılar tedbirlerini aldı


Akyazı Orman İşletme Müdürlüğü Keremali Orman İşletme Şefliği 83 nolu bölmede yeni göreve başlayan orman mühendisleri ve orman muhafaza memurlarına bakım damgası eğitimi verildi.

Göreve hazırlanıyorlar

Koronavirüsü (kovid-19) tedbirleri nedeni ile eğitime iki kişi resmi bir araçla gitti. Eğitim alanında tüm personel maske takarak, arada en az iki metre mesafe ile eğitim ve damga programını gerçekleştirdi.  Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç’ın başkanlığında gerçekleşen damga eğitimine; İşletme Müdür Yardımcısı Oğuzhan Sarımehmet, İşletme Müdür Yardımcısı Pınar Dönmez, Akyazı Orman İşletmesi Müdürlüğünde görevli İşletme Şefleri :  Akyazı İşletme Şefi Mehmet Aydın, Keremali İşletme Şefi Can Keskin, Bozkaya ve Dokurcun İşletme Şefi Mustafa İskender, Taşburun ve Göktepe İşletme Şefi Özcan Bektaş, Karapürçek ve Güneydokurcun İşletme Şefi Ufuk Akın, yeni şef adayları Yıldıray Gönan, Mert Çiçek, Adil Angın, Yakup Bayır, Türker Emre Nazlıay, İbrahim Onur Aydın ve yeni orman muhafaza memurları katıldı.

Damga eğitimi

Eğitimde, 183 nolu bölme KnGcd3 meşcere tipi bakım bölmesinde yeni atanan orman mühendisleri ve orman muhafaza memurlarına önce İşletme Müdür Yardımcısı Pınar Dönmez tarafından Damga Yönetmeliği anlatılarak; damga çeşitleri, damganın nasıl yapılacağı ve hangi ağaçların damgalanıp sahadan çıkarılması gerektiği gösterildi. Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, yeni şef adayı ve orman muhafaza memurlarına öncelikle koronavirüsü (kovid-19) tedbirlerini esas alarak çalışmalarını, yakın temas kurmamalarını ve kendilerini korumalarını hatırlatarak konuşmaya başladı. Şefin asli görevinin damga yapmak olduğunu ve ağaç seçmenin önemini anlattı.

Saha incelemesi

 Yeni şef adaylarına ve orman muhafaza memurlarına öncelikle Damga Yönetmeliği’ni okumaları söylendi. Daha sonra Bozkaya İşletme Şefi Mustafa İskender başkanlığında 83 nolu bölme KnGcd3 meşçere tipinde damga ekibiyle beraber bakım damgası yapıldı.  Eğitimin devamında, 2019 yılında Tohumlama kesimi yapılmış 85 nolu bölme KnGcd3 meşcere tipindeki sahaya gidildi. Tensil sahalarındaki çalışmalar Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç ve Keremali İşletme Şefi Can Keskin tarafından anlatıldı.

2 Nisan 2020 , Perşembe Bu haber toplam 493 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU