Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Korona virüs cezası


Sakarya genelinde polisin sorumluluk bölgesinde bulunan 3 bin 346 umuma açık yerin faaliyeti geçici süreliğine durdurulurken, alınan bu tedbirlere uymayan 37 dükkana adli ve idari işlem yapılırken, sokağa çıkan 65 yaş üstü 10 vatandaşa da idari işlem uygulandı. Durdurulan araçlarda ise 20 bin 247 vatandaş evlerinde kalmaları yönünde bilgilendirildi.

Bir aylık süre

Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından ülke genelinde korona virüsün yayılmasının engellenmesi, toplum sağlığı ve kamu düzeninin korunması kapsamında Mart ayı içerisinde ekiplerin yaptığı faaliyetler açıklandı.

Şehir girişleri

Polis ekiplerince şehrin giriş ve çıkışlarında oluşturulan sabit noktalar ile şehrin muhtelif yerlerinde seyir halinde 12 bin 27 araç durdurularak, 20 bin 247 sürücü ve yolcu evlerinde kalmalarına yönelik bilgilendirildi.

Umuma açık yerler

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda da anons sistemi ile polis araçlarından vatandaşların evlerinde kalmalarına yönelik anonslar yapıldı. Tedbirler kapsamında polis sorumluluk bölgesinde bulunan 3 bin 436 umuma açık yerin faaliyetine de geçici süreliğine son verildi.
 

Kahve ve bahçe

Polis ekiplerince yapılan denetimlerde, korona virüs tedbirlerine uymayarak faaliyette bulunduğu tespit edilen; 18 kahvehane/kıraathane, 4 çay bahçesi, 3 lokanta ile 1 kuaföre idari, 9 kahvehane/kıraathane, 1 kafeterya ile 1 berber dükkanına da adli işlem yapıldı.

Karantina ve taşıma

14 günlük karantina süresine uymadığı tespit edilen 1 kişiye adli işlem yapılırken, ruhsatlarında yazan yolcu kapasitesinin yüzde 50'sinden fazla yolcu taşıdığı tespit edilen 5 toplu taşıma aracına adli, 3 toplu taşıma aracına idari işlem uygulandı.

65 yaş üstü cezası

Sokağa çıkmaları sağlıkları açısından kısıtlanan 65 yaş üstü bin 453 vatandaşın ihtiyaç talepleri yerine getirilirken, bin 527 vatandaş ikaz edilerek evlerine gönderildi. İkazlara uymayan 10 vatandaşa ise idari işlem yapıldı. 

2 Nisan 2020 , Perşembe Bu haber toplam 1418 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU