Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Lise öğrencilerine akademik destek


Millî Eğitim Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden başlatılan uzaktan eğitim uygulaması kapsamında ilimizdeki Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve Anadolu Liselerine “akademik destek” sağlanıyor.

Çok yönlü

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya Çevrim İçi çalışmaları kapsamında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerimizdeki tüm öğrencilerimize uzaktan eğitim çalışmalarının çok yönlü olarak devam ettiğini belirterek, ilimiz genelindeki tüm liselerimizde eğitim gören öğrencilerimize akademik desteğin de verildiğini ifade etti.

 

Sınıf ortamı

Durmuş, “Eğitim öğretim faaliyetlerinin vazgeçilmez ögesi olan öğretmenlerimiz; iyi niyetle, gayretle ve fedakârlıkla çalışmalarını sürdürmektedirler. Gerek EBA gerekse farklı iletişim kanalları vasıtasıyla öğrencileriyle canlı sınıf ortamları oluşturarak; onlara ders materyalleri, etkinlik çalışmaları ve ödevler göndererek eğitim ve öğretim çalışmalarını imkânlar ölçüsünde devam ettirmektedirler. Birlik beraberlik ruhu içinde olmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde kendilerini manen daha güçlü hissetmeleri ve akademik açıdan birikimlerini zenginleştirmeleri için her zamanki gibi öğrencileriyle birlikte yol almaktadırlar. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

 

EBA Akademik Destek nedir?

EBA Akademik Destek programı; içerisinde yeni nesil sorularla onlarca kaynak kitap barındıran, öğrencinin ihtiyacına yönelik akıllı yönlendirme yapan bir sistemdir.

Öğrencilerin tercih listesi ve mevcut seviyesini göz önünde bulundurarak, hangi konuyu ne kadar çalışmaları gerektiğini planlayan özel bir programdır. Bu program sayesinde öğrencilere kişiselleştirilmiş yol haritalarıyla çalışma imkânı sunulmaktadır. Detaylı konu anlatım videoları, örnek sorular, çözüm videoları, testler ile önceki yıllara ait üniversiteye giriş sınav soruları ve çözümlerinin her birini EBA Akademik Destek'te bulabilmek mümkündür. EBA Akademik Destek; öğrencilerin performanslarını sürekli izleyerek eksik oldukları konuları anında tespit etmekte ve akıllı öneri sistemi sayesinde öğrencilere özel eksik giderme listeleri ile testler önererek onların tüm konuları baştan sona tekrar çalışmalarına gerek kalmadan, doğrudan ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşmalarını sağlamaktadır.

3 Nisan 2020 , Cuma Bu haber toplam 705 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU