Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Otizmli çocuklardan mesaj var


2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Sakaryalı otizmli çocuklar bir video hazırlayarak bu anlamlı günlerini kutladılar.

Hayat güzeldir

Öğretmenlerinin öncülüğünde hazırlanan videoda yaptıkları resimlerle farkındalık oluşturan otizmli çocuklarımız 'Otizm engel değil sadece farklılıktır' mesajını ilettiler. Tüm sevimlilikleriyle cep telefonu kamerasının önüne geçen otizmli çocuklarımız mesajlarında, “Otizm farklı bir açıdan dünyayı görmektir. Otizm eksiklik değildir. Beni değiştirmeye çalışmayın. Farkındayız yan yanayız. Farklılıklarla hayat güzeldir. Biz hep birlikte oynuyoruz. Hep birlikte hayattan keyif alıyoruz. Hep birlikte hayata anlam katıyoruz. Hepimiz birbirimiz için varız. Birbirimizle öğreniyoruz hayatı. Farkında olmamız gereken; Sevgi, Saygı, Arkadaşlık, Dostluk, Paylaşma, Yardımlaşma, İyi Niyet, Kabul, Hoşgörü, en önemlisi de hepimizin çocuk olduğudur. Farklılıklarımızla değerliyiz”  dediler.

Destek veren

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya'daki otizmli çocuklarımızın ve yetişkin bireylerimizin en güzel şekilde toplumla iletişimini sağlamak için çaba gösterdiklerini belirterek, “Otizmin farkındayız ve onların yanındayız. Otizmli çocuklarımızın eğitimine özveriyle fedakarlıkla destek veren tüm öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize, ailelerimize teşekkür ediyoruz”  dedi.

4 Nisan 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 743 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU