Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Muhtar Gülmez’in isyanı


Hendek Akpınar Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez, yardım konularının yanlış lanse edildiğini söyleyerek serzenişte bulundu.

Bin TL açıklaması

Akpınar Mahalle Muhtarı Gülmez, “Evet içinde bulunmuş olduğumuz durum çok kötü bir durum öncelikle bunu kabullenmek lazım ve devletimizin koymuş olduğu kurallara uymak  zorundayız. Gelelim asıl sıkıntı ve sorunlara ve yanlışlara. Halkımız mağdur ve sorun sıkıntı içinde verilecek olan bin TL muhabbeti var. Halkımız işinden olmuş işten ayrılmış ama SSK devam edeni var, yaşlısı genci herkes alacakmış gibi haber edilmiş.”

Muhtar bir şey yapamaz

Muhtar Gülmez, “Ankara'dan oysa alacak kişiler 100 kişide 5 kişi misali halkımızı yalan yanlış bilgi sahibi eden basın mı yoksa yönetim mi? Muhtarları halk sanıyor ki muhtar istese bize maaş devlet verir muhtar istese bize erzak gelir muhtar bırakın istemeyi kendini yaksa bir şey gelmez. Çünkü Ankara'dan yazılı çizili kayıtlı kişilere veriliyor destek maaş kömür gibi yardımlar.   

Halk ne etsin?

Ogün Gülmez, “ Şimdi asıl konumuza gelirsek bu evde kal, dışarı çıkma, kira gelir, elektrik faturası, su o bu vb. Artı ne yiyecek ne içecek gelir yok, gider çok. Halk evin içinde mağdur nasıl bu halk evde kalsın. Ben bu açıdan baktığım zaman zengin boşaltmış marketleri yapmış stok yan gelip yatar. Günlük evine ekmek alan ne etsin sormak isterim?” ifadelerine yer verdi. 

6 Nisan 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 615 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU