Günün Tarihi:23 Ocak 2021

‘Diğer hastanelerde korunmalı’


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sağlık Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Dr. Sacit Caner, Sakarya’da koronavirüs vakaları ve sağlık çalışanlarımıza dair açıklamalarda bulundu.

Ekipman yetersizliği

Sürecin her geçen gün daha kritik seviyelere ulaştığının altını çizen CHP’li Başkan Sacit Caner, sağlık çalışanlarına yönelik gösterilmesi gereken hassasiyete bir kez daha vurgu yaptı. Başkan Caner, “ Türkiye genelinde olduğu gibi,  İlimiz Sakarya’da da sağlık personellerinde kovid-19 pozitifliği ve buna bağlı ölümlerin artmaya başladığını üzülerek takip ediyoruz. Sağlık çalışanlarına koruyucu ekipmanların yeterli sayıda ve zamanında verilmemesinden dolayı sıkıntılar yaşandığı, bu yüzden ekipmanları kendi imkanları ile tedarik yoluna gittikleri bilgilerini almaktayız. Bu koruyucu ekipmanların, talep edilmeden sağlık çalışanlarına verilmesi çok acil bir gerekliliktir.”

Diğer hastaneler

Karantina hastaneleri dışındaki hastaneler de koruma altına alınmalı diyen Caner, “Önlemlerin sadece karantina hastanelerinde değil, halen poliklinik hizmeti veren hastaneler, sağlık ocakları ve aile hekimliklerinde de bir an önce alınıp, zaman kaybedilmeksizin malzeme dağıtımı şarttır.   Bununla birlikte, Covid-19 hastalarının bulunduğu bölgelerdeki aile hekimliklerine de bilgi verilmesi gereklidir. Çünkü bu bölgelerde görev yapan sağlık çalışanlarımızın da kovid-19’a yakalandıkları haberlerini üzülerek alıyoruz.  Tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İmkanlarımız doğrultusunda, sağlık personellerimizin yanında olmak adına var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Çünkü hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışkanlarımızı koruyamazsak virüsle mücadelede başarılı olmamız mümkün olmayacaktır” dedi.

 

6 Nisan 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 515 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU