Günün Tarihi:30 Kasım 2020

‘Sakarya cömertliğini gösterdi’


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında KYK yurtlarında yapılan çalışmaların örnek olduğunu belirterek tüm personele teşekkür etti.

Hiç uyumadılar

Kurumun sosyal medya hesabından yapılanları anlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy “Biz bu sürece (korona virüs) hazırlıklı başladık. Çünkü bu sürecin bu noktaya geleceğini biliyorduk. Bizim yurtlarımızda standartların üstünde bir yurt olduğu için, biz de Sakarya olarak misafirperverliğimizi topluma olan sorumluluğu yerine getirmek için hazırlandık. Yurtlarımıza 14 günlük karantina için gelen misafirlerimize nasıl hizmet ederiz diye arkadaşlarımıza çalıştık. Arkadaşlarımız yeri geldi hiç uyumadılar. Kendilerine gönülden teşekkür ediyorum. Bu süreçte basınımızın gösterdiği duyarlılığı da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Pozitif çıkmadı

Özsoy, “Misafir olarak gelen arkadaşlarımız hasta değildi, sadece devletimizin yurt dışındaki vatandaşlarımızı, 14 gün süreyle sağlık noktasında bir yerde misafir etmesi gerekiyordu. Şunu özellikle belirtelim ki; Türkiye’de 15 bin civarı yurtlarda karantina tedbirleri kapsamında misafirlerimiz var. Bunun yaklaşık bin 900’ü Sakarya’da. Sakarya olarak Türkiye’nin yükünü omuzladık. Bunlar içinde pozitif hasta çıkmadı. Bugün itibariyle sevinerek uğurluyoruz. Misafirlerimizde güzel paylaşımlar var. Kendilerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Sakarya ismi anıldığı zaman onların hafızalarında hakikaten güzel bir izlenim kaldı. Yeri geldi kabak tatlısı, ıslama köftesi gibi Sakarya olarak ikramlarda bulunduk. Sakarya cömertliğini yine gösterdi. Kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Sakarya’yı unutmayacaklarına inanıyorum” dedi

 

Bu bir ekip işi

Özsoy, “Yurtlarımızda kalan vatandaşlarımıza doğum günü kutlaması ve canlı konser yaparak moral vermeye çalıştık. Bu bir ekip işi. Biz ev sahibiydik ama Sağlık İl Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü, Emniyet İl Müdürlüğü, Kızılay ve diğer paydaşlarımız ile birlikte bu işi güzel koordine içerisinde ve sağlıklı bir şekilde yürüttük. Herhangi bir sıkıntı olmadan 14 günü dolan arkadaşlarımızı sırasıyla yolcu ediyoruz. AFAD İl Müdürlüğü tarafından temin edilen araçlarla paydaşlarımızın da birlikte çalışmasıyla araçlara bindiriliyor, arkadaşları  hayırlı yolculular dilemek suretiyle memleketlerine uğurluyoruz. Bunu yaparken de yol durumuna göre de kumanyalarını veriyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Büyük devlet olmanın gereği bu olsa gerek. Bu anlatılmaz yaşanır” dedi.

 

‘Rüya kabul ediyoruz’

Özsoy; “Bu süreç  bitecek. Bunu rüya gibi kabul edip, bir gün uyandığımız zaman biz bu süreç yarın bitecekmiş gibi hazırız. 16 ilçede tüm tesislerimize bakım-onarım yaptık. Hiçbir eksiğimiz yok. Süreç bittiği zaman, hayat normale döndüğü zaman hiç beklemeden direk sahalara ineceğiz ve bu çalışmaları yapacağız. 16 ilçede 100’ün üzerinde tesisimiz var. Tüm tesislerimizi halkımızın hizmetine açtık. Kalite olarak standartların üzerinde bir kalite getirdik. Tüm tesislerimizde sporcularımız nezih ve temiz ortamlarda spor yapmaları konusunda her türlü alt yapıyı hazırladık. 2050 yılına kadar Sakarya’da spor alt yapısı ve tesisleşme konusunda sıkıntı olmaması için çalışıyoruz. Devam eden projelerimiz var. Yaşayan Stad projesine başladık. Spor Lisesi projesi var. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı ortaklaşa bir proje. Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistini yaptık. Tam açacaktık bu süreç başladı. Ama her şeyiyle hazır. 16 ilçemizde 30 milyona yakın maliyetli bir çalışma var. Ama biz bunu İl Müdürlüğü olarak 3’te bir maliyetine 9 milyona bitirdik” dedi.

 

Ahde vefa önemli

Özsoy, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yurtlardan, Gençlik Merkezlerinden ve Spor Tesislerinden oluşan güçlü bir sacayağı olarak düşünün. İlimizde 2 Gençlik Merkezimiz vardı.  4 ilçemizde gençlik merkezi daha açarak gençlik merkezi sayımızı 6’ya çıkarttık. Hendek Gençlik Merkezi içerisinde yüzme havuzu, fitness Türkiye’nin en fonksiyonel Gençlik Merkezidir. Yurtlarımızın durumu malum. 12 yurt var. Öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Sporda Ahde Vefa kampanyasında kısa sürede yaptığımız ancak en çok keyif aldığımız bir çalışma oldu. Bundan sonra daha çok birlikte olacağız. Onları unutmayacağız. Biz bu kadar sürede tesislere bakım onarım yaptık diyorsak, o tesisleri onlar yaptı, biz ise sadece onarımını yaptık. Herkes bir katkı yapıyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Ahde vefa çok önemlidir. Vefanın İstanbul’da bir semtin adı olmadığını insanlara göstermek gerektiğine inanıyorum ve bu süreçte de katkı sunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Güzel bir ortam

Canlı yayına katılan ve KYK ‘da kalan Kaymakam Adaylarından Zikrullah Erdoğan ; “ Başta Müdürümüz Arif Bey olmak üzere, sizlere ve tüm ekibinize, bizlere sağladığınız bu güzel ortam için, sabırla ve özveri ile her ihtiyacımızla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

9 Nisan 2020 , Perşembe Bu haber toplam 651 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU