Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Mithatpaşa’da Dijital Pano uygulaması


Şehrimizin eğitimde başarılı okullarından Mithatpaşa Ortaokulu uzaktan eğitim sürecinde de farklı uygulamalara imza atarak sınıflarındaki belirli gün ve haftalar panosunu ev ortamında dijital panoya dönüştürdüler.

Evde devam

Uzaktan eğitimde teknolojiyi en üst düzeyde kullanan Mithatpaşa Ortaokulu, görüntülü ders, evde deney yapılması, farklı tekniklerle ders işlenmesi gibi uygulamalardan sonra belirli gün ve haftalar programlarının evde devam edebilmesi için dijital pano uygulaması (Padlet) gerçekleştirdi.

 

Tüm etkinlikler

Okul ortamını evlere taşıyan bu uygulamada ilk olarak tüm 5.sınıflar Otizm Farkındalık Günüyle ilgili panoları oluşturdular. Okullar açık olduğunda sınıflarda yer alan panolar dijital pano uygulamasıyla öğrenciler tarafından ev ortamında yapılan etkinliklerle dolduruldu. Böylece Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri evlerde bulundukları bu süreçte sınıflarında yaptıkları tüm etkinlikleri dijital ortamda uygulayarak yıllık plandaki tüm faaliyetleri yerine getiriyorlar.

 

Her hafta farklı

Dijital pano uygulamasında belirli gün ve haftalarla ilgili tüm etkinliklerin öğrenciler tarafından yapıldığını ifade eden Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Hüseyin Mutlu, her hafta farklı bir etkinliğin panolarda yer alacağını, önümüzdeki hafta panoları polis haftasıyla ilgili görsellerin ve yazıların süsleyeceğini kaydetti.

 

10 Nisan 2020 , Cuma Bu haber toplam 643 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU