Günün Tarihi:22 Ekim 2020

‘Cezaevinde korona vakasına rastlanmadı’


Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Ferizli’deki Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda korona virüse rastlanılmadığını açıkladı.

İddialar asılsız

Sosyal medya hesaplarında Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda korona virüsünün belirtileri olan mahkumların revire çıkarılmadığı yönünde çıkan asılsız paylaşımlara Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaptı.

Zaruret doğdu

Açıklamada, “Bir takım sosyal medya hesaplarında, Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan hükümlülerde, 2 haftadır ateş, halsizlik, bulantı, öksürük gibi korona virüsü belirtileri olmasına rağmen, hükümlülerin revire çıkartılmadığı ve teste tabi tutulmadıklarına dair yapılan paylaşımlara ilişkin olarak, kamuoyunu aydınlatma zarureti hasıl olmuştur” denildi.

Takip ediliyor

Açıklama şöyle devam etti; “Sosyal medya hesaplarından yapılan, bahse konu paylaşımlar gerçeği yansıtmamakla birlikte, ülkemizde korona salgınının baş gösterdiği 10 Mart 2020 günü ve sonrasında, Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile ilimizde bulunan diğer cezaevlerinde, herhangi bir Covid-19 vakasına rastlanılmamıştır. Virüsün cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklular ile görevli personele bulaşmasını önlemek adına, her türlü tedbir alınmış olup, süreç tarafımızdan hassasiyetle takip edilmektedir” denildi.

 

13 Nisan 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 1717 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU