Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Gönüllere giren hizmet


Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde koruyucu maske üretimi aralıksız devam ediyor.

Seri üretim

16 Mart 2020 tarihinden itibaren maske üretimine başlanan okulda atölyeler kuruldu, seri üretim için makine ve teçhizatlar temin edildi, günlük bin  adet seviyesindeki üretim 25 gönüllü öğretmen ve usta öğreticiyle birlikte hafta sonları da çalışılarak günlük üretim kapasitesi 10 bin adete çıkarıldı.

 

Anti bakteriyel

Sürekli dezenfekte edilen ortamlarda üretilen hijyenik maskeler standartları karşılayacak şekilde anti bakteriyel özellikte, 3 katlı, telli ve 75 gram olarak üretiliyor. Üretilen maskeler Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesi ve ME-SAFE marka adıyla paketleniyor.

 

Maske ihtiyacı

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Sevda Aslan yönetiminde üretim kapasitesini arttırarak Sakarya’daki sağlık kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu maske ihtiyacını karşılayarak önemli bir görevi yerine getiriyor.

 

Teslim ediliyor

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ihtiyaç duyduğu maskeler de Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilerek teslim ediliyor. Ayrıca ME-SAFE adıyla marka çalışması da yapılarak üretilen maskelerde kullanılacak markanın tescil işlemleri de başlatıldı.

 

Teçhizat alımı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, “Millî Eğitim Bakanlığımız, Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talimatları ile hemen harekete geçerek altyapı yatırımlarıyla birlikte mevcut olan atölyemizi yeniledik ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüz sermaye desteği ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün makine ve teçhizat alımı destekleriyle seri üretim yapacak şekilde atölyelerimizi hazır hale getirdik. Ekipman eksiklerimizi tamamladık” dedi.

 

Hijyen koşulları

Bakırtaş, “Süreçte en çok ihtiyaç duyulan maske olduğundan sağlık kuruluşları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile iç piyasanın maske ihtiyacının karşılanması hedeflendi. Çok kısa sürede hedeflerimize ulaşarak günlük 10 bin adet maske üretmeye başladık. Kapasitemizi geliştirmek için büyük bir gayret gösteriyoruz. Ülkemizin maske ihtiyacını gidermek için ekip arkadaşlarımız da özveri ile çalışıyorlar. Çok yoğun bir talep var. Bu talepleri karşılayabilecek şekilde ilave tedbirler de almaktayız. Bu arada iş güvenliğine, hijyen koşullarına, dezenfekte çalışmalarına, sosyal mesafe uygulamalarına ve alınan tedbirlere de önem vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Sorumluluk bilinci

Bakırtaş, “Bundan önce olduğu gibi bu süreçte de okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, genel idari ve yardımcı hizmetler personelimiz, öğretmenlerimizle ve usta öğreticilerimizle birlikte tüm ekiplerimiz sorumluluk bilinciyle hareket ederek 7/24 göreve hazırdır. Bu zorlu süreç elbet sona erecektir, bu süreç sonlandığında birlikte başardık diyebilmeliyiz. Bakanlığımıza, Valiliğimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve çalışmalarımızın en baştan beri stratejisini geliştirerek tüm aşamalarda yanımızda olan eğitim liderimiz Fazilet Durmuş’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yüz koruyucu

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş “Bizler sürecin en başından beri Meslek Liselerimiz ve Halk Eğitim Merkezlerimizin tüm üretim kapasitelerini harekete geçirerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz koordinasyonunda çalışmalarımıza başladık. Gerekli ortam ve sterilizasyonu sağlayarak cerrahi maske, ameliyat maskesi, yüzey dezenfektanı, el dezenfektanı, kolonya, tek kullanımlık önlük, koruyucu tulum ve yüz koruyucu siper gibi çeşitli ürünlerinin üretimini yapmaya başladık” dedi.

 

Moral vermeye

Durmuş, “Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz de fedakârca çalışmaya devam ederek günlük 10.000 adet cerrahi maske üretimiyle sürece katkı sağlamaktadır. Tüm imkanlarımızı ve gücümüzü Devletimiz ve Milletimiz için seferber etmeye devam edeceğiz. Salgınla mücadele başladığından beri meslek lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz el ele vererek ürettikleri ürünlerle hem topluma moral vermeye hem de toplumun ihtiyacını karşılamaya aralıksız devam ettiler, başarı hikayeleri yazmaya da devam etmektedirler. İmkân verildiğinde, görev düştüğünde meslek liselerimiz başarı hikayeleri yazmaya devam edecektir” dedi.

 

Ekibe teşekkür

Müdür Durmuş, “Bu süreçte her türlü destek ve katkıyı sağlayan Bakanımız Ziya Selçuk’un şahsında bakanlığımız yetkililerine ve Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’in şahsında valiliğimiz yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Çalışmaları aralıksız ve artan bir gayretle sürdüren Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizdeki ekip arkadaşlarımı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

14 Nisan 2020 , Salı Bu haber toplam 5872 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU