Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

993 kişi 1 milyon 507 bin 482 lira ceza yedi


Dünyada küresel salgın olarak ilan edilen koronavirüs tedbirleri kapsamındaİl Emniyet Müdürlüğü ekipleri çarşı, park, bahçe, meydanlar ile PTT ve banka önlerinde olmak üzere 30 ayrı noktada denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde 993 kişiye 1 milyon 507 bin 482 TL idari para cezası uygulanırken, 22 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Sosyal mesafe

Denetimler sonucunda sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği tespit edilen 232 kişiye, sokağa çıkma yasağına uymadığı tespit edilen 65 yaş üstü 114 vatandaş ile 20 yaş altı 181 vatandaşa 392’şer lira idari para cezası uygulandı.

 

İşyeri denetimi

Emniyet ekiplerince iş yerlerinin faaliyetlerinin geçici süre durdurulması kararına uymayarak iş yerini kapatmadığı tespit edilen 56 işletmeye idari para cezası uygulanırken, ikazlara uymamakta ısrar eden 15 işletme hakkında ise adli işlem başlatıldı.

 

Dolmuşlar

Toplu taşıma araçlarına gerçekleştirilen denetimlerde ise şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçlarında yolcu kapasitesinin yüzde 50'si üzerinde yolcu alarak toplu taşıma tedbirlerine aykırı hareket ettiği tespit edilen 52 araç sahibine idari işlem yapılırken, ikazlara rağmen kurala uymayan 5 araç sahibi hakkında adli işlem başlatıldı.

 

Yol izni yok

Şehir giriş ve çıkışlarında oluşturulan uygulama noktalarında ise Yol İzin Belgesi bulunmadığı halde Sakarya’ya girmeye çalışan 23 kişiye idari para cezası uygulandı. Türkiye’ye giriş yapan ve 14 günlük karantina altında kalma kuralına uymayarak dışarıya çıkmaya çalışan 15 kişiye idari para cezası verildi. İkazlara uymamakta ısrar eden 2 kişi hakkında ise adli işlem başlatıldı.

 

Maske takma

Pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan iş yerlerinde vatandaşlar ve çalışanlar için maske takma zorunluluğunun ardından yapılan kontrollerde, kurala uymadıkları tespit edilen 7 kişiye 392’şer lira idari para cezası uygulandı.

 

Sokağa çıkma yasağı

Sakarya’da 2 günlük sokağa çıkma yasağına uymadığı tespit edilen 313 kişiye 3 bin 186’şar lira idari para cezası uygulandı. Toplamda ise ceza miktarı 997 bin 218 lirayı buldu.

 

14 Nisan 2020 , Salı Bu haber toplam 876 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU