Günün Tarihi:16 Haziran 2021

‘Fedakârlık sırası sizde’


Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, yaptığı yazılı açıklamada koronavirüs salgını ve yaşananlarla ilgili vatandaş adına iktidara seslendi.

Mağdurlar adına seslendi

Başkan Abay, “Özellikle; kepenk indiren esnaf, işini kaybeden emekçi, tarlasını ekemeyen çiftçi, iş yerini açamayan çaycı, kahveci, lokantacı ve sokaktaki simitçi ve bütün mağdurlar adına sesleniyoruz. Çalışacak bir işi olmayan 4,5 milyon işsiz, 2 milyona yakın sosyal yardımlarla geçinmeye çalışan aileler, evine ekmek götürmekte zorlanan 6 milyon asgari ücretli ve 12 milyon emekli adına sesleniyoruz. İnanın bu millet bugüne kadar her türlü fedakârlığı yaptı. Dolar krizi oldu, millete elindeki üç beş kuruşluk dolarını bozun dediniz, bozdurdular. Altın krizi oldu, milletin kefen parası diye sakladığı üç beş gram altınını ‘bozdurun’ dediniz onu da bozdurdular. 15 Temmuz oldu, ‘Darbe var sokağa çıkın’ dediniz, insanlar tankların altına yatmaktan çekinmedi. Şimdi fedakârlık sırası sizde! Artık millet sizden fedakârlık bekliyor. Peki, siz ne yaptınız? Ve ne yapıyorsunuz? ‘Biz bize yeteriz’ diyerek kampanya başlatıp millete IBAN numarası verdiniz. Kusura bakmayın, ‘Biz bize yeteriz’ dediniz lakin bilin ki artık biz size yetemiyoruz! Millet size yetemiyor!”

Yardım bekliyorlar

İktidarın politikalarını anlamakta zorluk çektiğini söyleyen Abay, “Siz ya yaşadığımız krizi tam olarak anlamadınız ya anlamak istemiyorsunuz ya da milletten sakladığınız bir şeyler var. Böyle bir süreçte millet, devletinden yardım beklerken, siz nasıl çıkıp da milletten yardım istersiniz! IBAN numarası verirsiniz. Emin olun bugün, sizin haberiniz bile olmadan, imkânı olanlar, komşusu ile ekmeğini paylaşıyor, muhtaçlara elini uzatıyor. Ama yetmiyor. Çünkü kriz çok büyük, varlıklı bilinen insanlar bile muhtaç hale düştüler. Bu şartlarda devlet, bugün milletinin yanında olmayacaksa, ne zaman olacak! Her meselede millet göreve çağrılacaksa, iktidara ne ihtiyaç var! Bu nasıl bir devlet anlayışı, bu nasıl bir destek anlayışı! Şimdi size soruyorum; küçük bir çay ocağı işleterek, evine ekmek götüren insanımız, yaklaşık bir aydır ne haldedir, biliyor musunuz? Siz evlerinizde sıcak çayınızı yudumlarken, hiç bu insanlar aklınıza geliyor mu? Sokakta simit satarak çoluğunun çocuğunun rızkını çıkarmaya gayret eden gariban, elektrik, su, doğalgaz faturalarını nasıl ödeyecek hiç gözünüzün önüne geliyor mu? İşçi çıkarması yasaklanan esnaf, küçük işletmeler çalışanların ücretlerini, faturalarını ve borçlarını nasıl ödeyecek, hiç düşündünüz mü?”

 

15 Nisan 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 478 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU