Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Şehit Mahmutbey'de online deneme


Koronavirüse karşı alınan tedbirler nedeniyle eğitime verilen arada Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’na hazırlanan öğrencilerine destek olmak amacıyla Şehit Mahmutbey Ortaokulu tarafından internet üzerinden deneme sınavı gerçekleştirildi.

12 Nisan’da yapıldı

7 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı (LGS) hazırlık sürecinde, 8. Sınıf öğrencilerine destek olmak maksadıyla EBA TV'den gerçekleştirilen derslerin yanında okulun branş öğretmenleri tarafından EBA ve yardımcı uzaktan eğitim programları ile canlı derslere devam edilmektedir. Bunun yanında Şehit Mahmutbey Ortaokulu tarafından Google Forms üzerinden hazırlanan online sınav ise 12 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi.

 

90 soru soruldu

Sınavda öğrencilere LGS sınavında olduğu gibi Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden 20; TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile  İngilizce derslerinden 10 olmak üzere toplam 90 soru soruldu. Sınava okulda eğitim gören 282 öğrencinin 134'ünün katıldığı görülürken sınavlarını tamamlayan her öğrenciye sınav sonuçları sistem üzerinden gösterildi.

 

Devam edecek

Şehit Mahmutbey Ortaokulu tarafından öğrencilerin LGS sınavına daha iyi hazırlanabilmeleri maksadıyla yapılan online deneme sınavlarına her hafta pazar günü devam edileceği bildirildi.  

 

15 Nisan 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 543 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU