Günün Tarihi:18 Eylül 2021

‘Bir aç, bir kapa ne yapacağımızı şaşırdık


Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar sonrasında Dr. Nuri Bayar Caddesi'ndeki (Dar Sokak) esnaflar, şehirde sadece kendi bölgelerindeki işyerlerinin kapanmasına tepki gösterdiler.

Tüm esnafa uygulansın

İşyerlerinin alınan karar gereği 14 Nisan ile 19 Nisan arası kapalı olmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıyı aktaran esnaflar, “Alınan karara saygılıyız ama bir aç, bir kapa bizde ne yapacağımızı şaşırdık. Madem karar alıyorsunuz, bunu tüm esnafa uygulayın. Ve buraya giriş çıkışı kapatın kimse girmesin. Bizde evimizde oturalım. 14 gün her yer kapalı olsun.” dediler.

Vatandaş yine sokakta

Esnaflar dükkanlarının kapanmasına rağmen vatandaşın yine olduğunu belirterek, “O zaman alınan kararın ne önemi kaldı? Biz günlük kazanıp ev ihtiyaçlarını karşılayan ufak esnafız. Bir sürü çalışanlarımız var. Bizi kapattılar, büyük esnaflar açık. Katlı Pazaryeri içiçe, ana baba günü. Oraya kimse bir şey demiyor” dediler.

İhale bize patladı

Vatandaşlar işyerlerinin bulunduğu cadde ve sokakların araç trafiğine kapalı olması nedeniyle vatandaşların yoğun geçtiği yerler olarak belirlendiğini belirterek, “Bu nedenle ihale bize patlıyor. Ne olacak bizim halimiz? Karara saygılıyız ama bu karar tüm esnafa uygulanmalı ve bu sokaklara kimse sokulmamalı” diye tepkilerini dile getirdiler.

 

15 Nisan 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 578 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU