Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Korona virüsü yendiler!


Sakarya’da korona virüsü yenen hastalar tedavi gördükleri hastaneden sağlık çalışanları tarafından alkışlarla uğurlanarak taburcu edilirken, uğurlanan vatandaşlar ise sağlıklarına kavuştukları için mutlu şekilde evlerinin yolunu tuttu.

Eğitim ve Araştırma

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) başta olmak üzere korona virüs nedeniyle hastanelerde tedavi gören hastalar, sağlıklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. SAÜEAH’ta tedavileri tamamlanan hastalar sağlık personeli tarafından alkışlarla uğurlandı.
 

Hastalığı atlattılar

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına yakalanarak tedavi altına alınan hastaların büyük bir bölümü hastalığı atlatmayı başardı. Gencinden yaşlısına birçok insanın hastalığı yenerek taburcu olması aileleri başta olmak üzere sağlık çalışanlarını da mutlu etmekte.

Duygusal anlar

Hastaların iyileşebilmesi için canla başla çalışan sağlık çalışanları bu süreçte sağlığına kavuşarak taburcu ettikleri her hastanın kendilerine en büyük moral kaynağı olduğunu dile getiriyor. Korona hastalarının tedavi gördüğü servislerde hastalar ile sağlık personeli arasında duygusal anlar da yaşanıyor.

Dualar ettiler

Kimi hastalar hastalıkla mücadeleyi hafif şekilde atlatırken kimi hastalar ise zorlu bir tedavi süreci geçiriyor. Sağlığına kavuşarak hastanedeki tedavisini tamamlayan hastalar, sağlık personeline dualar ederek teşekkürlerini iletiyor.
 

Alkışlar sizlere
Alkışlarla uğurlanan vatandaşların mutlulukları gözlerine yansıdı
Taburcu edilen vatandaşların evlerinde belli bir süre daha izole olmaları gerektiğinde uyarılarda bulunan sağlık personeli, iyileşen hastaları alkışlarla uğurlarken, hastaneden taburcu edilen vatandaşların ise mutlulukları adeta gözlerine yansıdı.

Hemşire Zeynep

Öte yandan, SAÜEAH Personeli Hemşire Zeynep Keser’in salgınla mücadele kapsamında sağlık çalışanlarının hislerini dile getirdiği paylaşımda ise, “Ayse Teyze, Gülsüm Abla, Mahmut Amca, Kenan abi ve nice salgın hastalığa yakalanmış değerli vatandaşlarımız. hastanemize gelirken korku dolu gözleriniz, telaşlı ve panik halinizi bizlerde yaşadık, ortak olduk acınıza. Elimizde olan imkanlarla oluşturduğumuz pandemi kliniklerinde ihtiyacınız olan tedaviyi yaparken ümit yeşerdi gönlünüzde.”

Umut yeşerdi

Allah razı olsun kızım, oğlum, iyi ki varsınız derken de bizim gönlümüzde gelecek güzel günlerin umudu yeşerdi. Sağlık Bakanlığımızın bir neferi olarak sağlık ihtiyaçlarınızı karşılarken annemiz, kardeşimiz, eşimiz, çocuğumuz arkamızda kaldı. Onlarla aramızda mesafe koyarken, sizlere verdiğimiz ilgiyle avunduk”.

Savaşı kazandınız

Sizler de yakınlarınızı arkanızda bırakırken bizleri gönülden kucakladınız. Şimdiye kadar dünyanın ve ülkemizin başına gelmemiş olan başımıza geldi ve siz savaşı kazandınız. Bizler de görevimizi yapmakla sizleri kazandık. Tedavi yaparken alkışlar bizeydi. Şimdi taburcu oluyorsunuz ve alkışlar sizin için” ifadelerine yer verdi. 

17 Nisan 2020 , Cuma Bu haber toplam 1258 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU