Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Bin kişilik 3. hastane Sakarya’ya yapılsın!


Koronavirüsle mücadele için İstanbul’da şehir hastanelerinin ardından Avrupa ve Anadolu yakasında yapımına başlanan bin kişilik hastaneler gibi, 3. bin kişilik hastanede vakanın en çok olduğu illere yakınlığı ile Sakarya’ya yapılabilir.

Yeri ve projesi hazır

Sakarya’da koronavirüs salgını öncesinde hastanelerin yetersiz kalması nedeniyle bin kişilik hastane yapılacak iller arasında ilk sırada yer alıyordu. Hatta bunun için Alandüzü mevkiinde hastanenin yerinin yanında projesi de hazırlandı.

En çok görünen iller

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, korona virüs vakasının en çok görüldüğü iller arasında İstanbul’un ardından komşumuz Kocaeli, ilimiz Sakarya ve yine yakın iller olan Zonguldak ile Düzce’de geliyor.

Neden olmasın?

İstanbul’da biri Anadolu diğeri Avrupa yakasında olmak üzere salgın için 45 günde biner yataklı iki hastane yapılacak. Bu hastanelerin 3’ncüsü neden Sakarya’da olmasın? Siyasetçilerimizin öneri olarak bu konuyu Sağlık Bakanlığı’na iletmeleri bekleniyor.

Apar topar önlem olarak hizmete alındı

Koronavirüs salgını kapsamında SAÜ Eğitim ve Araştırma ile Toyota-Sa,  Akyazı, Hendek ve Karasu Devlet hastaneleri de pandemi hastanesi oldu. Buna rağmen önlem olarak 370 yataklı yeni doğumevi binası kısmen de olsa hizmete alındı. Bu nedenle bin yataklı hastanenin yapımı da hızlandırılabilir.

 

20 Nisan 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 672 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU