Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Esnaf mağdur’


İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Sakarya esnafı mağdur. Ne zaman işyerlerini açacakları hakkında en ufak fikirleri ve bununla ilgili net bir tarih yok” dedi.

Destek yetersiz

Selçuk Kılıçaslan, “Koronavirüs salgını kapsamında birlikte hükümetin aldığı kararlar binlerce esnafı mağdur etmeye devam ediyor. Sürecin başından bu yana tüm ülkede 3 haftalık ‘tam karantina’ uygulamasına geçilmesini gerektiğini söylemiştik.  Bu karar alınmış olsaydı hepimiz için sancılı bir süreç olacağını biliyorduk ancak bugün yaşadığımız özellikle pazarcı esnafına uygulanan adaletsiz önlemleri de bertaraf etmiş olacaktık. Sakarya’da faaliyet gösteren binlerce berber, kuaför, pazarcı, kafe ve restoran işletmecisi kendileri ve çalışanları ile birlikte yaklaşık 1 aydır ayakta kalma mücadelesi veriyor. Ne zaman işyerlerini açacakları hakkında en ufak fikirleri ve bununla ilgili net bir tarih yok. Açıklanan ekonomik paketten destek alan esnaf sayısı da yok denecek kadar az. Desteği alsalar bile ödemelerini nasıl yapacaklar, onu da bilmiyorlar.”

 Sıkıntılar

Başkan Aslan, “İki veya üç ay daha belirsizliğin sürmesi halinde ise, ekonomik toparlanmanın en iyi ihtimalle 2 yıl süreceğini öngörüyoruz. Gömleğin düğmesi baştan yanlış iliklendi ve iyi düşünülmeden alınan her yeni karar farklı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Sabır ve dua ile başladığımız salgın mücadelesinin bizi nereye sürükleyeceği belirsizliğini korurken, bizler de vatandaşlarımızın ve esnafımızın derdini dile getirerek konuya dikkat çekmeye devam edeceğiz. Yüce Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

 

21 Nisan 2020 , Salı Bu haber toplam 360 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU