Günün Tarihi:1 Haziran 2020

‘Esnafımızın yanındayız’


Sakarya Berberler Esnaf Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, işyerleri kapalı olan berber esnafının yanında olmaya ve katkı sunmaya devam ettiklerini söyledi.

‘Esnafımız zor durumda’

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir aydır dükkanları kapalı olan esnafın zor durumda olduğunu belirten Başkan Hacıoğlu, “Bilindiği gibi virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla tüm esnaflarımız geçici süreyle kapatıldı. Devletimizin aldığı kararlara uyarken, iş yapamayan esnaflarımız oldukça zor durumda düşmüştür. Böylesine zor bir süreçten geçerken esnafımızın yanında durmak adına bizlerde yoğun bir çalışma içerisine girdik. İmkanlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahibi olan berberlerimizi unutmuyoruz ve bir nebzede olsa katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

 

‘Hayırseverlere teşekkür’

Başkan Hacıoğlu, “Bugüne kadar 200 koli gıda yardımında bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte bize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu, Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu’ya teşekkür ediyoruz. Ayrıca bir hayırsever işadamımız tarafından esnafımıza 300 adet tavuk dağıtılmıştır. Yine imkanlarımız ölçüsünde hayırsever işadamlarımız ve durumu yerinde olan bazı meslektaşlarımızın katkısıyla zor durumda olan esnafımıza maddi destek sağladık. Zor durumda olan meslektaşlarımız için zekat çağrısında bulunmuştuk ve çağrımızı yineleniyoruz. Bu süreci devlet-millet dayanışması ile atlatarak güzel günleri yine birlikte görmek istiyoruz” dedi.

 

‘Görevimizin bilincindeyiz’

Başkan Hacıoğlu, “Desteklerimizi devam ettirirken, devletimizin kredi desteklerinden faydalanmak isteyen meslektaşlarımıza da yönlendirme ve işlemlerinde kolaylık sağladık. Aynı zamanda kalfalarımız ve 60 yaş üştü meslektaşlarımız her zaman önceliğimiz olmaya devam edecek. Bu göreve talip olurken esnafımıza hizmetkar olacağımızı söylemiştik ve biz görevimizin bilincinde olarak çalışıyoruz. Kapalı olan işyerlerimizin tedbirli bir şekilde faaliyete geçirmek için girişimlerimiz sürdürüyoruz. İnşallah güzel haberleri esnafımıza duyuracağız” diye konuştu.

 

‘Evlere traşa gidilmesin’

Başkan Hacıoğlu ayrıca bu zorlu süreçte bazı istenmeyen görüntülerin yaşandığını da gözlemlediklerini söyleyerek, “Bazı ilçelerimizde vefa sosyal destek gruplarındaki bazı kişilerin evlerde ihtiyarları traş ettiğini gözlemledik. Bu nasıl bir davranıştır, nasıl bir düşüncesizliktir? Bu tür girişimlerin hemen durdurulması ve gereken yasal işlemlerin başlatılmasını talep ediyoruz. Yine evlere traşa giden meslektaşlarımız olduğunu biliyoruz. Bunu sağlığımız için yapmayın. İnsanların sağlığı ile oynamayın ve hakka girmeyin. Lütfen devletimizin uyarılarını dikkate alın” dedi.

 

23 Nisan 2020 , Perşembe Bu haber toplam 10236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU