Günün Tarihi:7 Haziran 2020

MHP Ferizli’de ihraç kararı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş, belediye meclisinde denetim komisyonuna aday gösterilmeden seçilen Zekeriya Karadeniz’in partiden ihraç edildiğini duyurdu.

Yazılı açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Dikbaş, “31 Mart 2019 yılında yapılan mahalli yerel seçimlere AKP - MHP 'Cumhur İttifakı' adı altında girerken CHP – İP’de 'Millet İttifakı'yla seçime girmiştir. Bu seçimlerde MHP Belediye meclis üyeleri sıralamasına 2, 4, 9, 11 ve 13. sıralardan katılmıştır. 11. ve 13. sıradan seçime giren arkadaşlar seçilememiş, bu vesile ile MHP 3 Meclis üyesi ile meclise girmeyi hak kazanmıştır.  2020 Yılının Ocak ayında yapılan ilk meclis toplantısında denetim komisyonuna üye seçimi yapılacağından dolayı mecliste grubu bulunan AKP-3, MHP-1, İYİ parti 1 olmak üzere 5 üye gizli oylama ile seçilecekti. Böyle olmasına rağmen grup kararı ile MHP'nin adayı Mustafa Yayla olarak belirlenmiştir. Gizli oylama da Cumhur ittifakına aykırı olarak MHP Grup Başkan Vekili Abdullah Kaşkaş, Mustafa Yaylay'ı aday olarak açıklamasını dikkate almayan Belediye Başkanı ve AKP meclis üyeleri verdikleri oylarla partimizin meclis üyesi Zekeriya Karadeniz’i denetim komisyonuna aday gösterilmeden seçmiştir” dedi. İtirazlarının dikkate alınmadığını belirten Dikbaş, “Grup Başkan Vekilimiz Abdullah Kaşkaş aracılığı ile iki kez itiraz etmemize rağmen, itirazımız dikkate alınmamış ve ayrıca Zekeriya Karadeniz'de görevi iade etmesini söylediğimiz halde istifasını vermemiştir. MHP'nin oyları ile meclis üyesi seçilmiş, ancak parti tüzüğüne aykırı hareket eden Zekeriya Karadeniz, MHP Sakarya İl disiplin kuruluna sevk edilmiş, disiplin kurulunun kararı ile partimizden ihraç edilmiştir. Bu günden itibaren Zekeriya Karadeniz'in, Milliyetçi Hareket Partisi ile hiç bir irtibatı kalmamıştır” dedi.

 

23 Nisan 2020 , Perşembe Bu haber toplam 10558 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU