Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Vali Nayir çocukları kutladı


Vali Ahmet Hamdi Nayir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 16 ilçeden temsilci öğrenciler ile video konferans üzerinden bağlantı kurarak bayramlarını kutladı.

Bayram havası

Videokonferans sistemine dâhil olarak çocuklarımızın olduğu her yerin zaten bayram havasında olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan Sayın Valimize de minnettar olduklarını ifade etti.

Dünyayı yakından etkileyen salgın sebebiyle tüm yurtta törenler ile programlar iptal olduğundan bu yıl 23 Nisan coşkusunu evlerde yaşadıklarını belirterek sözlerine başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yan yana olamasak da İl Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte 16 ilçenin temsilcileri olarak siz değerli çocuklarımız ile ekran karşısında buluşmaktan dolayı çok mutluyuz. Sizlerin şahsında 16 ilçemizdeki tüm çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

 

Meclisin açılışı

Vali Nayir, “23 Nisan denilince aklımıza daima bir milletin kurtuluş mücadelesi gelir. Bu mücadelede Samsun’dan Erzurum’a, Amasya’dan Sivas’a kadar çalışmalar tamamlanmış, ancak İstanbul işgal altında olduğu için yeni bir başkente ihtiyaç duyulmuştu. Bu nedenle Ankara başkent yapılmış, yönetimin güvenli bir şekilde oluşturulabilmesi için millet iradesinin vücut bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de burada açılmasına karar verilmişti. İşte bizim o zorlu dönem içerisinde yaşananları çok iyi bilmemiz ve iyi anlamamız lazım. Bütün tarihi bilmeniz ve yakın tarihimizden de haberdar olmanız hem geçmişten ders almanız hem de ülkemizin geleceğini şekillendirmeniz açısından çok önemli bir yer tutuyor. 23 Nisan, milli iradenin tecelli ettiği, verilen mücadeleye yön verecek bir meclisin oluştuğu bir gündür, bu günün çocuklara armağan edilmesinin sebebi de, geleceğimizde ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak çocuklarımıza olan güvenin ifadesidir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere o zamanki bütün idarecilerimiz, sizlere olan güvenlerini, sevgilerini ifade etmek için böyle bir bayramı hediye etmişlerdir” dedi.

 

Evde kal çağrıları

Vali Nayir, “Bu aralar yaşadığımız bu sıkıntılar yüzünden ayrı kalsak da, yine bayramımızı kutlamaktan geri kalmıyoruz. İçinizde dışarı çıkma arzusu, okullarınıza, arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize kavuşma arzusu olduğunu biliyorum, ancak İnşallah bu sıkıntılı dönem de geçecek, o günlere tekrar ulaşacağız. Bu yıl böyle oldu, ancak eminim gelecek yıllarda yine şevkle, coşkuyla bu güzel günü hep birlikte kutlayacağız. Bugünlerde teknoloji nimetini amacına uygun bir şekilde kullanarak bir arada olmaya gayret gösteriyoruz. Bu aralar ailelerinizle daha yakın olmanın tadını çıkarın. Biz idareciler olarak olabildiğince dışarı çıkılmasını önleyip teması azaltarak, bütün insanlarımızı salgın hastalıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Sizlerin de ‘Evde kal, sağlıklı kal. Evde kal, hayatta kal’ diye destek mesajı içeren videolarınızı izliyorum ve çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. Bu desteğiniz sayesinde büyüklerimizi de evde tutarak bu salgından daha kısa sürede kurtulacağımızı düşünüyoruz. Bizler de bunun gayreti içerisindeyiz, ilimizin sıkıntılarını, ilimizin sağlık problemlerini gidermeye çalışıyoruz” dedi. Okulların açıldığı gün ilk teneffüsü çocuklarla birlikte geçirme sözü de veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra kendilerini tanıtıp duygu ve düşüncelerini aktaran öğrenciler ve aileleriyle bir süre sohbet etti.

 

25 Nisan 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 8596 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU