Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Maske eleştirisine cevap


AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya üzerinden maske eleştirisinde bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a cevap vererek “Mücadelemiz başarılı bir şekilde devam ederken kimileri de siyasi polemik oluşturmak için açık aramaya kalkıyor.” dedi.

Maske eleştirisi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır dün sosyal medya üzerinden hükümete maske eleştirisinde bulunarak, “17 Ağustos 1999 depremi sonrası devletin yaptığı çalışmaları örnek göstererek AK Parti iktidarına yüklendi. Dikbayır sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “1999 Depreminde iki ay içinde vatandaşına 70.000 ev teslim eden Devlet! 2020 yılında 0.80 krş’luk maskeyi temin edemeyen Ak Parti iktidarı ve ortağı! Piar çalışmanız, şov yapmanız bitti ise yüzünüzü vatandaşımıza çevirin. Kızılay’ı göreve çağırmaktan başlayabilirsiniz mesela!” dedi.

 

Cevap verdi

Dikbayır’ın bu paylaşımına yine sosyal medya üzerinden cevap veren AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ise, “Bugüne kadar pek çok zorluk yaşayan ve hepsinin üstesinden gelen ülkemiz tüm unsurlarıyla birlikte koronavirüs salgınına karşı topyekün bir mücadele veriyor. Bu çetin mücadelemiz başarılı bir şekilde devam ederken kimileri de siyasi polemik oluşturmak için açık aramaya kalkıyor” ifadelerini kullandı.

 

Baltalamaya çalışıyorlar

Tever açıklamasının devamında ise “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, dünyanın neresinde olursa olsun her vatandaşına yetişen, şefkat elini uzatıp 60 binin üzerinde vatandaşını yurda getiren, tek bir yurttaşı için bütün imkanlarını seferber eden büyük ve güçlü Türkiye, içerideki birilerini rahatsız etmiş olmalı. Rahatsız etmiş olmalı ki, ürettiği milyonlarca maskeyi vatandaşlarına ücretsiz dağıtarak bu alanda da elinden geleni fazlasıyla yapan devletimizi eleştirmeye ve baltalamaya çalışıyorlar” dedi.

 

‘Gurur duyabilirsiniz’

Tever, “Üstelik 99 dönemiyle günümüz Türkiye’sini kıyaslamaya kalkışarak cehalete imza atıyorlar. Hatırlatalım! İnsanların sabahın beşinde hastane ve eczane kuyruğuna girdiği, iki hastanın tek bir yatakta yattığı, ambulans eksikliğinden dolayı el arabasıyla hastaların taşındığı Türkiye'den, yardım çağrısında bulunan vatandaşı için yurtdışına ambulans uçak gönderen Türkiye'ye. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Unutulan nice çalışmayı burada anlatmaya kalksak kelimeler yetmez. Aziz milletimiz kimin ne yaptığını gayet iyi biliyor. Açık aramaktan yorulan gözler elbette doğruyu ve güzeli göremez. Sayın Dikbayır, sizler de ülkenizle gurur duyabilirsiniz” dedi.

28 Nisan 2020 , Salı Bu haber toplam 9111 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU