Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Adapazarı’nda 12 bin aileye yardım


Koronavirüsle mücadele sürecinde ekonomik olarak etkilenen vatandaşlara destek verdiklerini söyleyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Adapazarı’mızın kökü kardeşlik ile yoğrulmuştur. Paylaşmak kıymetlidir. Ramazan başlangıcında, ilk aşamada dükkânlarını açamayan bin esnafımızla birlikte 12 bin ailemizin destekçisiyiz” dedi.

Çalışmaya devam

Koronavirüs önlemleri kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarını Adapazarı’nın 84 mahallesinin her noktasında gece gündüz sürdüren belediye ekipleri, salgın sürecinde sıkıntı yaşayan esnaf ve vatandaşlara nefes olacak hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yapılan çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Işıksu, Adapazarı insanının, belediyesine olan güveninden memnuniyet duyduklarını belirterek, gösterilen teveccühe layık olacak çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi.

Kardeşlikle yoğruldu

Işıksu, “Adapazarı’mızın kökü kardeşlik ile yoğrulmuştur. Paylaşmak kıymetlidir, sonucu bereket olur çok iyi biliyor ve Adapazarı’mızı çok seviyoruz. Adapazarı’mız vefanın, yardımlaşmanın, bereket, kardeşlik ve dayanışmanın yurdudur. Kaymakamlığımız, ilçe müdürlüklerimiz, STK’larımız, muhtarlarımız, gönüllü vatandaşlarımızla çok güzel bir birliktelik sağladık. Ramazan başlangıcında ilk aşamada, genelge kapsamında dükkânlarını açamayan bin esnafımızla birlikte toplam 12 bin ailemizin destekçisiyiz. Algı yapmadan, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Yardımlara koşmak

Başkan Işıksu, “ Risk grubunda belirlenen ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımlarına koşmayı sürdürecek, Adapazarı Belediyemizin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün aktif çalışmalarıyla da vatandaşlarımızın dertlerine çözüm üretmeye devam edeceğiz. Sağlık Bakanlığı’mızın belirlediği kurallara dikkat ederek, dayanışma içerisinde, morallerimizi güçlü tutarak, hep birlikte bu süreçten en az hasarla çıkacağımıza yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

29 Nisan 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 231 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU