Günün Tarihi:28 Kasım 2020

‘Ekonomik gücün sahibi işçiler’


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm işçilere sağlık ve mutlu bir yaşam temennisinde bulundu.

Dayanışma günü

Bekir Dınkırcı, “1 Mayıs, dünya çapında ‘Birlik ve Dayanışma Günü’ olarak tüm işçiler tarafından kutlanmaktadır. Ülkemizde ilk kez 1923 yılında resmî olarak kutlanan bu gün 2008 yılı Nisan ayından itibaren ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak kutlanmaya başlanmıştır. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.  Ülkemizin bugün elde ettiği ekonomik gücün gerçek sahibi bunda emeği ve alın teri olanlardır. Her geçen gün daha da gelişen ve güçlenen Ülkemizin gelişmesinde bu güce ihtiyacımız vardır.”

Sağlık ve afiyet

Kaymakam Dınkırcı, “Bu anlamlı günün, hem işçilerimizin kendi arasındaki dayanışmayı hem de işçilerimizle diğer sosyal kesimler arasında diyalog ve işbirliğini geliştireceğine; ülkemizin huzur, barış ve istikrarına katkı yapacağına inanıyorum. Bu duygularla kamu-özel sektörde görev yapan tüm işçi kardeşlerime ve emeklilerine aileleriyle birlikte sağlık ve afiyet içerisinde mutlu bir yaşam temenni ediyorum” dedi.

 

2 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU