Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Arifiye’de yasak konuşuldu


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya gelen kurum müdürleri sokağa çıkma yasağı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Yoğun katılım

Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlık ettiği toplantıya, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Haydar Işık, İlçe Müftüsü Murat Rami Düzenli, Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek,  Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz ve diğer ilgililer katıldı.

Görüş alışverişi

Toplantıda İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında açık olacak işyeri,  işletme, kurumlar ve istisna kapsamında olan vatandaşlar ile ilçede sokağa çıkma yasağının uygulanması için alınacak tedbirler, her mahalle  için  ekmek dağıtım planı, market, bakkal ve manavların çalışma usulleri, tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli olan ekim-dikim, sulama-ilaçlama gibi faaliyetler kapsamında alınacak tedbirler, zirai ilaç, tohum, fide, gübre vb. tarımsal üretime ilişkin ürün satışı yapan işletmeler, içme suyu dağıtım bayileri,  mutfak tüpü dağıtım bayileri, eczaneler, veteriner klinikleri, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu düzeninin tesisi amacıyla görevli olan kamu görevlilerinin şehir içi toplu ulaşımlarını teminen alınacak gerekli tedbirler, kurumlar arası koordinasyon, kurumlar arası koordinasyon ve Vefa Sosyal Destek Grubu’nun bu süreçte yapacağı çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kararlar alındı.

 

Açık petroller

Ayrıca Genelgenin  2 numaralı “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar” başlığının (f) maddesi kapsamında Arifiye’de faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri arasından daha önceden kurada çıkanlar hariç  kura çekimi yapılarak 3 günlük bu süreçte  açık olacak akaryakıt istasyonları  ve lastik tamircileri belirlendi. Çekilen kura sonucunda bugün Yusuf Sarı Petrol (Merkez Mah. Dörtyol Sanayi Sitesi No:314 Arifiye) Opet Petrol(D-650 Karayolu Üzeri  7 Km Arifiye), yarın Alpet Emiroğlu Petrol (Hanlı Yüksek Mah. Eskişehir Yolu Üzeri No:38 Arifiye), Shell Petrol (D-650 Karayolu Üzeri Arifiye) açık kalacaklar.

İşbirliği istedi

Koronavirüsle mücadele kapsamında sosyal izolasyonun önemine işaret eden Kaymakam Dınkırcı, sokağa çıkma yasağında kurallara uymanın son derece önemli olduğunu, kurumların ilgili mevzuat uyarınca gerekli çalışmaları yapmasını, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesini, mağduriyete ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde tedbirlerin alınmasını görevli tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon içerisinde senkronize şekilde çalışmasını istedi. 

2 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 778 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU