Günün Tarihi:7 Haziran 2020

‘Geriye dönüş söz konusu değil’


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz milletin onayı ile geçilen Cumhurbaşkanlığı sisteminin en önemli icraatlarından bir tanesi olduğunu belirterek, “Bu noktadan geriye dönüşü düşünmemiz de asla söz konusu değildir” dedi.

Sosyal medyadan cevapladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ulusal bir gazetede Cumhurbaşkanlığı sisteminin değişeceğine yönelik yayınlanan haberlere sosyal medya hesabı üzerinden cevap vererek bu haberlerin yalan ve masa başı habercilik örneği olduğunu ifade etti.

 

Masa başı habercilik

Önceki gün yayınlanan gazetede AK Parti MYK toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Seçim Sisteminin gündeme geldiğini, tartışıldığını ve değişmesi doğrultusunda karar verildiğini iddia edildiğini hatırlatan Yavuz , “ Oysa Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemi; dün, hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Gündeme gelmesi bir yana aklımızdan bile geçirmediğimiz bir konuda "Seçim sistemi değişiyor! Yüzde 50+1 kalkıyor." gibi iddialı bir başlıkla yayınlanan haber, tipik bir masabaşı habercilik örneğidir” dedi.

 

Gölgeleme girişimi

Ali İhsan Yavuz, “  Cumhurbaşkanımızın liderliği; etkin ve hızlı karar almaya müsait Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle buluşunca çok daha başarılı tablolar söz konusu olmaya başlamıştır ki; Covid-19 sürecinde de hızlı, etkin, yerinde ve zamanında karar almanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Durum böyle iken, bu şekilde yalan haber üretmek, olsa olsa kafa karıştırmaya ve gündemi değiştirmeye yöneliktir. Bütün dünyanın gıpta ile izlediği örnek bir liderlik sergileyen Sayın Cumhurbaşkanımıza artan teveccühü gölgeleme girişimidir” şeklinde konuştu.

 

Milletin onayı ile

Yavuz, “ Çok net ifade etmek istiyorum ki Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçiş; kaos, kriz ve istikrarsızlık üreten Parlamenter Sisteme karşı milletimizin onayıyla ortaya konmuş en önemli ve en değerli icraatlarımızdandır. Bu noktadan geriye dönüşü düşünmemiz de asla söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

7 Mayıs 2020 , Perşembe Bu haber toplam 6770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU