Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Nene Hatun İHO Proje Ortaokulu oldu


Millî Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği kapsamında Hendek Nene Hatun İmam Hatip Ortaokulu “Örgün Öğretimle Birlikte Hafızlık Projesi uygulayan Okullar” statüsüne alındı.

Olur yazısı

Bayraktepe Derneği tarafından Hendek’te 2017 yılında yapımı tamamlanarak Hafızlık Proje Ortaokulu olması şartıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen Nene Hatun İmam Hatip Ortaokulu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına başlamıştı. Aday Hafızlık Proje Okulu iken 23.03.2020 tarih 5816090 sayılı Bakan Onayı ile Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu olduğu, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 14.04.2020 sayılı resmi yazısı ile bildirildi.

 

Ön kayıt ile

Nene Hatun Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu’na ön kayıtla/sınavla öğrenci alınacağı, 20 Nisan-10 Haziran tarihleri arasında online veya telefonla ya da bizzat okula gidilerek ön kayıt yaptırılabileceği öğrenildi. Hafızlık Projesi kapsamında seçim kurulu oluşturulacağı ve yapılacak akademik seviyeyi ölçme ve yetenek sınavının 15-30 Haziran 2020 arasında belirlenecek bir tarihte gerçekleştirileceği, tarihin virüs/salgın sebebiyle yeniden belirlenebileceği öğrenildi.

 

Müdürden teşekkür

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, “Eğitim, kültür ve gençlik faaliyetlileri kapsamında, Nene Hatun Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulumuzun ilçemize kazandırılmasını sağlayan; Bayraktepe Derneği onursal başkanlarına, yönetim kurulu başkanlarına, iş insanı, esnaf ve eşraftan oluşan yönetim kurulları üyelerine ve Hendekli hemşerilerimize, Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu olmasında emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz’a ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a teşekkür ederim” dedi.

8 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 5498 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU