Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Sonuçları başkan açıklayacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Evde Hayat Var’ isimli hikâye yarışmasına başvurular sona erdi.

Verilecek hediyeler

Yaklaşık 600 başvurunun olduğu ve İlkokul, Ortaokul, Lise olmak üzere 3 kategoriden oluşan yarışmada her kategorideki en iyi 3 hikâyeye toplamda 9 ödül verilecek. Birincilere tablet bilgisayar, ikincilere robotik kodlama seti, üçüncülere ise kitap setinin hediye edileceği yarışmada ayrıca başarılı hikâyelerin de yer alacağı bir kitap derlenerek Büyükşehir Belediyesi tarafından basılarak ölümsüzleştirilecek. Yarışmanın sonuçları ise 11 Mayıs Pazartesi günü www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilecek.

 

Juri üyeleri

6 Mayıs itibariyle seçici kurul ile paylaşılan hikâyelerin değerlendirilerek 11 Mayıs günü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından açıklanması bekleniyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi “Evde Hayat Var” Hikâye Yarışması’nın seçici kurulu ise; Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Furkan Beşel, Sakarya İl Turizm Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Yay. Halkla İlişkiler Daire Başkanı İrfan Kardeş, Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Şube Müdürü Yasin Çetin, Edebiyat öğretmeni Şair Ercan Yılmaz’dan oluşuyor.

 

20 bin aileye kitap

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “evde kal” çağrılarından sonra bu çağrıya en hızlı desteklerden büyük bir bölümü Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile geldi. Bununla birlikte kültürel alanda hayata geçirilen projelerle evde kalmanın daha cazip hale gelmesi sağlanmış oldu. Öncelikle kültür faaliyetlerini dijital ortama aktardık ve ardından evinde kalıp belediyeyi arayarak kitap talep eden yaklaşık 20 bin vatandaşın kapısına kitap ve belediyenin hediyelerinden oluşan çantaları ulaştırdık. Ardından “Evde Hayat Var” hikâye yarışması düzenledik. 16 Nisan’da başlatılan “Evde Hayat Var” hikâye yarışmasına son başvuru tarihi 6 Mayıs olarak ilan edilmişti. Başvuruların sona erdiği yarışmaya ise ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 kategoriden 600 civarı başvuru yapıldı” ifadelerine yer verildi.

 

8 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 786 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU