Günün Tarihi:2 Mart 2021

Aykut Yiğit’te videolu resim sergisi


Aykut Yiğit Ortaokulu Müdürlüğü, uzun zamandır yaşadığımız konaravirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan, ortaöğretime giriş sınavı LGS’ye katılacak 8. Sınıf öğrencilerinin 1. yarıyılda görsel sanatlar dersinde yaptıkları resimlerle uzaktan video resim sergisi düzenledi.

Canlı dersler

Sınava hazırlanan 8. Sınıflara moral olması amacıyla düzenlenen sergide tuval üzerine akrilik boya resimlerinden çalışmalar yer alıyor. Okul Müdürü Muhterem Altın, ülke olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçildiğini belirterek okul idaresi olarak sürecin ilk günlerinden bu yana, gerek bakanlığın EBA üzerinden uyguladığı yüzyüze canlı derslerle ve gerekse okul branş öğretmenlerinin benzeri uygulamaları ile planlı şekilde öğrencilerin akademik başarısı için uzaktan eğitimlerle yanlarında olduklarını ifade etti.

 

Emek veren

İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde akademik çalışmaların yanı sıra uzaktan sosyal ve sanatsal etkinliklerle öğrenci ve velilere moral olmayı hedeflediklerini dile getiren Altın, uzaktan video resim sergisine emek veren öğretmenlere, eser ortaya koyan öğrencilere ve öğrencilerin yetişmesi için katkı sağlayan öğrenci velilerine teşekkür etti. Her yıl olduğu gibi bu yılda LGS’de hedeflerinin yüksek olduğunu söyleyen Okul Müdürü Altın sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

 

9 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 753 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU