Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Sakarya Bilsem 15 projeyle geçti


Sakarya Bilim Sanat Merkezi, 15 proje başvurusuyla TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde ön değerlendirme aşamasını tamamladı.

Festival

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, merkezde görevli öğretmenlerin gözetiminde öğrencilerle hazırlanan 15 projenin, 22-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep'te düzenlenecek festival kapsamında yapılan yarışmalarda ön değerlendirme aşamasını geçtiği belirtildi.

 

Sunulan projeler 

Açıklamada, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması'nda kimya öğretmeni Zeliyha Çelik danışmanlığında 2, fizik öğretmeni Aydın Boğaz danışmanlığında 1 proje; Tarım Teknolojileri Yarışması'nda biyoloji öğretmeni Mecit Baştan danışmanlığında 1 proje; İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması'nda fen bilimleri öğretmeni Azer Yurtkulu, sınıf öğretmeni Gökhan Çiçek ile teknoloji ve tasarım öğretmeni Zehra Korkmaz Kılıç danışmanlığında ikişer proje; sınıf öğretmeni Ahmet Bahadır, fizik öğretmeni Aydın Boğaz ve bilişim teknolojileri öğretmeni Ali Sönmez danışmanlığında 1'er proje ile tarih öğretmeni Erdal Şahin'in mezun seviyesinde 2 projesinin ön değerlendirme aşamasında başarılı bulunduğu kaydedildi.

 

Müdürden tebrik

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yaptığı açıklamada, Sakaryalı öğrencilerin bu yıl da TEKNOFEST'te başarılı sonuçlar almalarından gurur duyduklarını ifade ederek, 15 projesi ilk aşamayı geçen Bilim ve Sanat Merkezi'nin öğretmenlerini, öğrencilerini, idarecilerini ve kurum müdürü Sami Akaryalı'yı tebrik etti.

 

12 Mayıs 2020 , Salı Bu haber toplam 4134 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU