Günün Tarihi:7 Haziran 2020

‘Süreci bekliyoruz’


Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, liglerin ertelenmesi ile birlikte maddi yönden önemli kayıpların yaşandığını söyledi. Son altı maçın seyircisiz yapılacağına da değinen Genç; “sadece tribün hasılatında kaybımız en az 2 milyon TL olacak” dedi.

 

Bu hafta: Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), bu hafta toplanıp süreci değerlendireceğini söyleyen Genç; ”Her an her şey olabilir. Çünkü tehlikeli bir sürecin içerisindeyiz. TFF de bu hafta toplanıp Bilim Kurulunun görüşleri doğrultusunda ikinci açıklamayı yapacak. Bu da her an her şeyin değişebileceğini gösteriyor. Biz de bu açıklamadan çıkacak kararı bekliyoruz” dedi.

        Satışlar durdu

Liglerin ertelenmesi ile birlikte forma satışlarının tamamen durduğuna vurgu yapan Başkan Cumhur Genç, her şeye rağmen futbolcuları mağdur etmemeye çalıştıklarını belirtti. Kısıtlı imkanlarla buraya kadar gelindiğini söyleyen Genç; ”TFF’nin ikinci açıklamasını bekliyoruz. Süreç nasıl olur bilmem” dedi ve maddi konuda her hangi bir desteğin yapılmadığını belirtti.

         Devam ediyor

Rüstemler Tesislerindeki mesainin tam kadro devam ettiğini söyleyen Cumhur Genç; ”Sağlık için her türlü önlemi aldık. Futbolcularımız testten geçiyor. Çalışanlarımızda da sıkıntı yok. Tek sıkıntımız maddi kaynak. Onu da halleder ve ödemeleri yaparsak bizden rahatı olmaz. İnşallah bunu da hep birlikte halledip yolumuza sağlıklı bir şekilde devam ederiz” dedi.

         Özel izin

alınıyor

Sokağa çıkma konusunda da konuşan Başkan Cumhur Genç; futbolcuların idmanlarına devam etmesi için Valilikten özel izin aldıklarını söyledi. Çalışma konusunda sorun olmadığını ifade eden Genç, aynı uygulamanın bu haftaki 4 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde de geçerli olacağını, özel izin alarak takımın tesislerde çalışacağını ifade etti.

Sadece start

ertelenebilir

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, TFF’de yapılacak ikinci toplantının liglerin başlama tarihi ile ilgili olabileceğini onun dışında herhangi bir olağanüstü durum beklemediklerini söyledi.

Devam: Hazırlıklarına tempoyu artırarak devam ettiklerini söyleyen Yıldırım; ”Moralimiz iyi. Herhangi bir aksi durum yok. Kendimizi 12-13 ve 14 Haziran’a göre sürdürüyoruz. TFF’den çıkabilecek kararında muhtemelen birkaç hafta erteleme üzerine olabilir. Onun haricinde bir kararın çıkacağını sanmıyorum” dedi. Tempo artıkça ufak tefek sakatlıkların olduğuna da değinen Yıldırım, Serkan ve Alper’in hafi sakat olduklarını ancak çalışmaya engel teşkil etmediğini ifade etti.

 

Nuri Fatih

25 Mayıs’ta

Uzun süredir sakat olan ve antrenmanlara katılamayan Nuri Fatih’in, 25 Mayıs’ta kontrolden geçeceği ve sonuca göre çalışmalara katılıp-katılmayacağına karar verileceği öğrenildi. Berk İsmail’in düzeldiğini ve toplu çalışmalara katıldığını söyleyen Şaban Yıldırım, Nuri Fatih’in düzelmesi ile birlikte takımda eksik kalmayacağını belirtti.

13 Mayıs 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 5215 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU