Günün Tarihi:2 Mart 2021

Tehlike geçmedi


Sakarya’da korona virüs vakalarında düşüşün istenilen seviyede olması için alınan tüm tedbirlere uymak zorundayız.

200 kişi tedavide

Şu anda Sakarya’da korona virüs şüphesiyle 200 dolayında hasta tedavi görüyor. 200 şüpheli arasında korona olduğu kesinleşen hasta sayısı 35 dolayında. Yani ilimiz açısından tehlike geçmiş filan değil. Tehlikenin geçmesi için önlemlere sıkı-sıkıya uyulması gerekiyor.

Günde 40 vaka

Bu arada Sakarya’da günde 40 kişi korona şüphesi i ile tedavi altına alınıyor.  Bu hastalardan yüzde 15 dolayında korona testi pozitif çıkan var. Şu ana kadar Sakarya’da kaybettiğimiz hasta sayısının ise 90 dolayında olduğu konuşuluyor. Unutmayın! Tehlike geçmiş filan değil…

Zonguldak örneği

Zonguldak vaka sayısının en çok görüldüğü iller arasındaydı. Ancak, Zonguldak halkı önlemlere tam olarak uyunca günlük vaka sayısı (0) noktasına kadar düştü.

Kore’de örnek

Kore’de vaka sayısı düşme eğilimi gösterince önlemler gevşetildi ve beraberinde 2. bir dalga geldi. Ya önlemlere uyup vaka sayısını Zonguldak’ta olduğu gibi çok az seviyeye düşüreceğiz, ya da Kore örneği gibi tehlikeyi tırmandıracağız.

 

14 Mayıs 2020 , Perşembe Bu haber toplam 695 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU