Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Sokaklar cıvıl cıvıldı


Korona virüs kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması gelen çocuklar haftalar sonra sokağa çıkmanın heyecanını yaşadı.

Parklara akın ettiler

Türkiye'de ilk korona virüs vak'asının görülmesinin ardından ülke genelinde alınan tedbir kararları kapsamında 22 Mart'tan itibaren 20 yaş altındaki çocuk ve gençlere sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme planı kapsamında 0-14 yaş grubunda olanlar 11.00-15.00 saatlerinde yürüme mesafesiyle sınırlı olabilecek şekilde dün dışarı çıktı. Parklara adeta hücum eden çocuklar, gönüllerince belirlenen saatler arasında eğlendi. Berbere giderek traş olan, kırlar koşarak oynayan çocuklar anneleriyle unutulmaz bir gün geçirdiler.

Çok eğlendik

Dışarı çıktığı için mutlu olan 9 yaşındaki Enes Turgut yaptığı açıklamada, “Sokağa çıktığım için çok mutluyum. Uzun zamandır çıkmıyordum. Böyle bir duygu çok güzel. Bisiklet sürdük, top oynadık çok eğlendik” derken, 9 yaşındaki Halit Kerem Aydın ise yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkmayı çok özlemişim. Çok zamandır sokağa çıkmıyordum. Sokağa çıkamayınca üzülüyordum. Arkadaşlarımı özledim onlarla oynamayı özledim. Sokağa çıktığım için çok mutluyum” diye konuştu.

Zevkli ve güzel

Adapazarı ilçesinde soluğu parklarda alan çocuklar, güneşli havada eğlenmenin keyfini çıkardı.  Aileleriyle Donatım Park'a gelen çocuklar, yeşil alanda top oynadı, resim etkinliğine katıldı.  9 yaşındaki Enes Arslan, kısıtlı olsa da dışarı çıkmanın zevkli ve güzel olduğunu söyledi.  İlkokul öğrencisi Fatma Hazel Çetin de dışarı çıktığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek, bütün çocukların evde sıkıldığını ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan çocuklar ve 20 yaş altı genç vatandaşların 13 Mayıs Çarşamba günü dışarı çıkabilecekleri için parklarda, sokaklarda ve oturma gruplarını dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

14 Mayıs 2020 , Perşembe Bu haber toplam 4351 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU