Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Arifiye’de yasakta açık yerler


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya gelen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 4 günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin tedbirleri konuştu.

Hıfzıssıhha kurulu

Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlık ederken, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Haydar Işık, İlçe Müftüsü Murat Rami Düzenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.

Yaşlılar pazar sokakta

Toplantıda İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında açık olacak işyeri,  işletme, kurumlar ve istisna kapsamında olan vatandaşlar ile ilçede sokağa çıkma yasağının uygulanması için alınacak tedbirler, 17 Mayıs Pazar günü, 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve ihtiyaç duyulan hallerde bunların refakatçilerinin sokağa çıkmalarına ilişkin tedbirler, her mahalle  için  ekmek dağıtım planı ve dağıtım bölgelerinin planlanması, market, bakkal ve manavların çalışma usulleri, tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli olan ekim-dikim, sulama-ilaçlama gibi faaliyetler kapsamında alınacak tedbirler, zirai ilaç, tohum, fide, gübre vb. tarımsal üretime ilişkin ürün satışı yapan işletmeler, içme suyu dağıtım bayileri,  mutfak tüpü dağıtım bayileri, eczaneler, veteriner klinikleri, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu düzeninin tesisi amacıyla görevli olan kamu görevlilerinin şehir içi toplu ulaşımlarını teminen alınacak gerekli tedbirler, kurumlar arası koordinasyon ve Vefa Sosyal Destek Grubunun bu süreçte yapacağı çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kararlar alındı.

Mağduriyetler giderilsin

Ayrıca toplantıda Genelgenin  2 numaralı “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar” başlığının (f) maddesi kapsamında İlçemizde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri arasından daha önceden kurada çıkanlar hariç  kura çekimi yapılarak 4 günlük bu süreçte  açık olacak akaryakıt istasyonları  ve lastik tamircileri belirlendi. Kaymakam Dınkırcı  kurumlarımızın ilgili mevzuat uyarınca gerekli çalışmaları yapmasını, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesini, mağduriyete ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde tedbirlerin alınmasını görevli tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon içerisinde senkronize şekilde çalışmasını istedi.

Çekilen kura sonucu

Bugün: Sarılar Petrol/Yusuf Sarı (Hanlı Merkez Mah. Dörtyol Sanayi Sitesi No:314 Arifiye), Opet Petrol/ Ömer Ocak ( Adliye Mahallesi D-650 Karayolu Üzeri Arifiye), Lastik Evi Onerlans (Arifbey Mah.Atatürk Cad. No:165 Arifiye)

Yarın:  Teco Petrol/Kahraman Kıratlı (Merkez Mollaköy Arifiye),  Opet Petrol/Bülent-Eyüp Kaya ( Adliye Mah.D-650 Karayolu Üzeri 7.Km Arifiye),  Oto Lastik /Yakup Yeşilbaş (Hanlıköy Mah.9 Nolu Sokak No:40 Arifiye)

Pazartesi:  Alpet Emiroğlu Petrol (Hanlı Yüksek Mah. Eskişehir Yolu Üzeri No:38 Arifiye), Marina Petrol/Resul Kaya( Adliye Mah. Eskişehir Cad.No:408 Arifiye), Oto Lastik/Mehmet Ali Altmışsekizoğlu (Dörtyol Sanayi Sitesi Eskişehir Yolu Üzeri 58.Sok.No:1 Arifiye)

Salı ise: Shell Petrol (Arifbey Mah.Kudüs Cad. No:85 Arifiye),  Class Petrol Akis Akaryakıt/NahideKartal ( Adliye Mah. Eskişehir Cad. No:344 Arifiye),  Oto Lastik/Özkan Altmışsekizoğlu(Dörtyol Sanayi SitesiD-100 Karayolu No.377 Arifiye) açık olacak.

 

16 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU