Günün Tarihi:1 Haziran 2020

İYİ Parti esnafı dinliyor


İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına devam ediyor.

Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yöneticiler, Çark Caddesi ve Kapalı çarşı esnafını ziyaret etti. İYİ parti heyeti yapılan  ziyaretlerde, özellikle ekonomik açıdan iyice dar boğaza giren esnafın durumunu , taleplerini dinlediler. Başkan Dokumacı, “Özellikle Çark caddesi ve kapalı çarşıda yaptığımız ziyaretler de dinlediğimiz sıkıntıların bazıları şunlardır;

Öncelikle kiracı küçük esnaf,virüsün olduğu süreçteki aylara ilişkin geri ödemesiz kira yardımı istiyor.Ekonomik açıdan büyük sıkıntıda olan küçük esnaf yapıldığı veya yapılacağı söylenen ekonomik yardımları somut olarak görmek istiyor.Yine geçtiğimiz günlerde açılan kuaför ve berberler, özellikle hijyeni sağlamak için çok fazla maske ve dezenfektan kullandıklarını ve bunun kendilerine ekstra bir külfet yüklediği konusunda bilgi verdiler.Çözümü daha kolay olan bu duruma ilişkin, şehri yönetenlerden berber ve kuaför esnafına maske ve dezenfektan temini konusunda destek olma çağrısında bulunuyoruz.Genel anlamda baktığımız da ise ;'dükkanı açmasam daha iyi,açtığımızda zarar ediyoruz ve siftahsız kapatıyorum',diyen bir küçük esnaf grubu ile karşı karşıyayız” dedi.

 

18 Mayıs 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 2788 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU