Günün Tarihi:25 Şubat 2021

‘Her genç bir umuttur’


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İl Başkanı Ali Ahmet Çelik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Her genç bir umuttur. Sakarya’mızın ve ülkemizin gençlerinin bayramını kutluyor. Gençlerin daha etkin olduğu bir dünyanın kurulmasını temenni ediyorum” dedi.

En kıymetli hazine

İnsan hayatının en hareketli, heyecanlı zamanının gençlik dönemleri olduğunu ifade eden AGD İl Başkanı Ali Ahmet Çelik, “Gençlik, insanın kendi benliğini ve özgürlüğünü kazanmaya hazırlık dönemidir. Evreni ve yaratıcıyı anlamlandırma sürecinde, varlık sahasında benliğini ön plana çıkararak eşya ve hadiseleri yorumladığı, bununla birlikte kimliğini arama sürecinde bazı gelgitleri yaşadığı fırtınalı bir dönemdir. Gençlik, bir milletin geleceğe dair en kıymetli hazinesidir. Bu nedenle gençler geleceğin ihtiyaçlarına göre yetiştirilmelidir. Böyle büyük bir enerji potansiyeli çok iyi değerlendirmelidir” dedi.

Sakarya gençliği

Gençliğin, kimlik ve kişilik açısından toplumda var olmaya kapı aralayan belirleyici bir dönem olduğunu, bu yönüyle diğer gelişim dönemlerinden ayrılan gençlik çağının, kişinin toplumun değer yargıları ile doğrudan yüzleştiği vurgulayan Çelik, “Sakarya’mızın gençlik potansiyeli ülkemizin her bir köşesinde olduğu gibi velut bir iklime sahip. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek adına kültürden sanata, spordan din ve ahlak eğitimine gerek akademik gerekse bilimsel çalışmalara varıncaya kadar bütün eğitim alanları değerlendirilerek bir faaliyet planı çıkarılmalıdır. Yapılan projeler sadece gençler özelinde olmalı ve onların duygu ve düşünce dünyasına hitap edip geliştirmelidir. Bu meseleye toplum bütün kurum kuruluşlarının katıklısıyla eğilmeliyiz. Bütün sivil toplum kuruluşları, devletimizin gençlikle ilgili bütün birimleri hatta esnafımızın, anne babalarımızın desteğiyle bir model ortaya koymalıyız.”

Sorumluluğumuz

Gençlik çağını yaşayan her bir ferdin karşılaşması muhtemel sorunlarından bir diğerinin de zaman yönetimi olduğunun altını çizen Çelik, “Çocukluk yıllarından itibaren karşısında ‘zaman disiplinine sahip’ yetişkinler örneğine rastlamamış bir gençte bu disiplinin oluşması ya uzun zaman almakta ya da mümkün olmayabilmektedir. Toplumun her bir ferdinin kişiliklerini, duygu ve düşünce dünyasını oluştururken öncelikle büyüklerinden etkileniyor. İyiyi güzeli anlatmanın en etkili yolu yaşamaktır. Yaşanmayan hayata geçirilemeyen hiçbir nasihat gençler üzerinde etli etmemektedir. Yetişkinler olarak günümüz gençliğinin tohumlarını atan bizleriz. Yaşanan her olayda muhakkak bir payımız vardır. Dolayısıyla toplum olarak sorumluluğumuzun farkına varmalıyız” dedi.

Hayata hazırlamalıyız

Özellikle ülkemizde gençlerin sorumluluk verilmeyen ve sorumluluk almak istemeyen bir nesil olarak yetiştirildiği ve yetiştiği ortamda pek çok çözüm bekleyen sorunu olduğunu söyleyen Çelik, “Gençlerimizi hayata hazır hale getirmeliyiz. Çocukluk dönemlerinden itibaren çeşitli sorumluluklar verip görev bilincini ikame etmeliyiz. Ne yazık ki televizyon, telefon, bilgisayar vb. kitle iletişim cihazlarının başından kalkıp ekmek almaya gitmeye üşenen bir nesil ile karşı karşıyayız. Bu problemi hep beraber aşmalıyız. Böyle bir ataletin doğuracağı sorunlarla toplum olarak yüzleşeceğimiz için ülke olarak teyakkuz halinde olmalıyız. Sorumluluk verilen bir genç dert sahibi olur. Dert sahibi olan bir genç ise atıl durumda kalmaz” dedi.

 

20 Mayıs 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 282 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU