Günün Tarihi:1 Haziran 2020

İmmün Plazma’da bağışçı sayısı artıyor


Korona virüs hastalığını yenen hastalardan alınan kanların virüsle mücadele eden hastalara nakledilmesi sonrasında iyileşen hasta sayılarının artması ile birlikte ülke genelinde hastalığı yenen vatandaşlar Kızılay’a immün plazma bağışı yapmaya devam ediyor.

Korona hastası

İmmün plazma bağışçılarının başvurusunun olumlu sonuçlanması sonrası vatandaşların Kocaeli ve İstanbul’da bulunan bölgeye sevk edildiğini ifade eden Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, “Vatandaşlara iyileştikten sonraki süreçte en az 2 test yapılması ve bunların negatif sonuçlanması gerekiyor ki immün plazma alınabilsin” dedi.

Bölgeye sevk

Plazma bağışının Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği noktalarda yapılabildiğini söyleyen  Aydın, “Bu işlemleri sadece Kızılay yapıyor ama Kızılay’a da belirli noktalarda izin veriliyor. Sakarya, Bolu ve diğer çevre illerimizdeki diğer başvurularda yine aynı şekilde Kocaeli ya da İstanbul’daki bölgeye sevk ediliyor” dedi.

500 başvuru

Sakarya’da en son 500 civarında bir başvuru olduğunu söyleyen Aydın, “Bunun 100 tanesi hemen alınabilecek durumdaydı ve biz bu 100 kişiyi de Kocaeli’nde ki bölgeye sevkini yaptık. Her türlü imkanları Kızılay tarafından karşılanıyor” dedi. Bu arada immün plaza alımı SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de gerçekleştiriliyor. Ve bu şekilde iyileşen hasta sayısı da az değil…

 

 

20 Mayıs 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 1461 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU