Günün Tarihi:20 Ocak 2021

SASKİ’den suya önlem


Hendek'te bir süre önce şebeke suyuna yabancı madde karıştığının tespit edilmesinin ardından, SASKİ önlemlerini arttırmaya başladı.

Koku şikayeti

Hendek'te bir süre önce içme sularında meydana gelen ağır koku şikayetleri sonrasında içme suyu hatları kesilmiş, gerekli temizlik çalışmalarının ardından İlçeye tekrar su verilmişti.

Sabotaj iddiaları

Konuyla ilgili olarak Hendekli Vatandaşlar tarafından uzun süre kokunun nedeni merak edilmiş, içme suyu hatlarına sabotaj iddiaları gündeme gelmiş ve konuyla ilgili olarak adli süreç başlatılmıştı.

Maslaklara tel örgü

Adli soruşturma başlatılan olay sonrasında SASKİ’nin bölgedeki önlemleri arttırmak adına Dikmen'den Hendek’e gelen su güzergahı üzerinde bulunan maslaklarda yaşanabilecek sabotajların önüne geçmek amacıyla maslakların çevresine dikenli tel örgü çekilerek önlemlerin arttırıldığı gözlemlendi. Hendek’te içme sularındaki olay sonrasında bölge halkının sağlığı ile oynayanlar hakkında araştırma ve soruşturma ise devam ediyor.

 

20 Mayıs 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU