Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Sapanca kayın ormanlarında inceleme


Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ve beraberindekiler Adapazarı İşletme Müdürlüğü Sapanca İşletme Şefliği’ndeki doğal gençleştirme sahalarında incelemelerde bulundu.

Sahalar gezildi

Orman Bölge Müdürü Polat’a, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, Adapazarı İşletme Müdürü Özlem Cevarhirci, Sapanca Şefi Zülküf Kahraman eşlik etti. Hedefin sürdürebilir ormancılık olduğunu belirten Polat,  Sapanca İşletme Şefliğinde 2016 yılında doğal yolla gençleştirilen 93,95,97,125,127,128 nolu bölmelerindeki başaralı kayın gençlik sahalarını gezdi. 101.1ha.’lık sahada, bol tohum yılında tohumlama kesimiyle büyük emekle elde edilen kayın gençliğinde yakalanmış başarının, silvikültür planları dahilinde ışık kesimlerinin zamanında yapılması talimatı verdi.

Takip edin

Bölge Müdürü Ziya Polat, “Ormanlarımızı korumak, geliştirmek ve gelecek nesillere sosyal, ekonomik ve ekolojik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde aktarılması, sürdürerebilir orman yönetimi ile sağlanmaktadır” dedi.  2016-2017 yıllarında rehabilitasyon projesi ile bir kapalı kayın ormanlarında tesis edilen, 94-96-172 nolu bölmelerdeki kayın gençliklerini de inceleyen Bölge Müdürü Polat, yaklaşık 30.2ha.’lık alandaki genç kayın fidanların gelişimlerinin sağlıklı olduğunu, fidanların biyolojik bağımsızlığını kazanana kadar rehabilitasyon uygulama projelerinin her yıl titizlikle takip edilmesini gerektiğini vurguladı. 

22 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 534 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU