Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Akyazı’da arazi kontrolü


Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ile beraberindekiler Akyazı Orman İşletme Müdürlüğü’nde arazi çalışmalarını kontrol etti.

Memurlara teşekkür

Orman  Bölge Müdürü Ziya Polat’a, Orman Yüksek Mühendisi Vedat Dilaver, Akyazı İşletme Müdürü Erkan Kılıç, Keremali İşletme Şefi Can Keskin ve Kadastro Mülkiyet Şefi Ufuk Akın eşlik etti. Akyazı Orman İşletme Şefliği -2- nolu bölmede, 3 ha.’lık sahada dikimi devam eden Sekoya Sempervirens fidanlarını gezdi. Dikim tekniğine uygun olarak dikilen fidanların başarılı dikiminden dolayı, dikimden sorumlu orman muhafaza memuruna teşekkür etti.

Kültür bakımı

Ziya Polat, havaların birden ısınması ve ot yoğunluğunun artması nedeniyle kültür bakımına başlanan, 13 nolu endüstriyel plantasyon bölmesinde yaklaşık 32.1 ha sahada yapılan kültür bakım çalışmalarını inceledi. Müdür Polat, dikilen fidanların sağlıklı büyüyüp gelişmesinde, zamanında yapılan  ot alma ve çapalamanın önemine vurgu yaparak, önceki yıllarda dişbudak ve kavak türleri dikimi yapılan endüstriyel plantasyon sahalarının arasında oluşan yoğun otlanmaya karşı,  ağır discaro ile otların temizlenmesi talimatını verdi.

Acella yaylası

Taşburun İşletme Şefliğine bağlı ormanları ve Acella yaylasında bulunan yangın göletini de  gezen Müdür Polat, yangın sezonunun başladığı bu sıcak yaz aylarında yangın göletinde su seviyesinin sürekli yüksek ve temiz olmasına dikkat edilmesi hususlarında uyarılarda bulundu. Özellikle katlı meşçereler için gerekçe raporları hazırlanarak silvikültür tekniklerine göre gerekli bakım çalışmaların yapılması talimatını verdi.  

22 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 472 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU