Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Arifiye’de yasakta açık olacak yerler


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya gelen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu dört günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili toplantı yaptı.

Hıfzıssıhha Kurulu

Toplantıya; Kaymakam Bekir Dınkırcı, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Haydar Işık, İlçe Müftüsü Murat Rami Düzenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.

Büyüklerimiz sokağa çıkacak

 Toplantıda İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında açık olacak işyeri,  işletme, kurumlar ve istisna kapsamında olan vatandaşlarımız ile İlçemizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmasına ilişkin alınacak tedbirler, 24 Mayıs Pazar günü, 14.00-20.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve ihtiyaç duyulan hallerde refakatçilerinin sokağa çıkmalarına ilişkin tedbirler, İlçemizdeki her mahallemiz  için  ekmek dağıtım planı ve dağıtım bölgelerinin planlanması, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin çalışma usulleri, tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli olan ekim-dikim, sulama-ilaçlama gibi faaliyetler kapsamında alınacak tedbirler, zirai ilaç, tohum, fide, gübre vb. tarımsal üretime ilişkin ürün satışı yapan işletmeler, içme suyu dağıtım bayileri,  mutfak tüpü dağıtım bayileri, eczaneler, veteriner klinikleri, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu düzeninin tesisi amacıyla görevli olan kamu görevlilerinin şehir içi toplu ulaşımlarını teminen alınacak gerekli tedbirler, kurumlar arası koordinasyon ve Vefa Sosyal Destek Grubunun bu süreçte yapacağı çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kararlar alındı.

Şehitlere ziyaret

 Genelgenin 3 numaralı “İstisna Kapsamında Olan Kişiler “ başlığının (y) maddesi kapsamında Pazar gününe (bayramın birinci günü) münhasır olmak üzere şehit ailelerimiz (anne, baba, eş, çocuk ve kardeşleri ile ihtiyaç halinde refakatçileri ile birlikte ) aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edebilecek.   Ayrıca toplantıda Genelgenin  2 numaralı “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar” başlığının (f) maddesi kapsamında İlçemizde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri arasından daha önceden kurada çıkanlar hariç  kura çekimi yapılarak 4 günlük bu süreçte  açık olacak akaryakıt istasyonları  ve lastik tamircileri belirlendi. Kaymakam Dınkırcı, kurumların ilgili mevzuat uyarınca gerekli çalışmaları yapmasını, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesini, mağduriyete ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde tedbirlerin alınmasını görevli tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon içerisinde senkronize şekilde çalışmasını istedi.

İstasyon ve tamirciler

  Yarın (Arife Günü):  Sarılar Petrol/ Yusuf Sarı ( Hanlı Merkez Mah.Dörtyol Sanayi Sitesi No:314 Arifiye),  Opet Petrol/Ömer Ocak (Adliye Mahallesi D-650 Karayolu Üzeri Arifiye),  Oto Lastik/Yakup Yeşilbaş (Hanlıköy Mah.9 Nolu Sokak No:40 Arifiye)

24 Mayıs Pazar Günü (Bayramın 1. Günü):  Teco Petrol/Kahraman Kıratlı (Merkez Mollaköy Arifiye),   Class Petrol Kasel Enerji (Adliye Mah. Eskişehir Yolu Üzeri 5 km No:344 Arifiye), Latikevi Onerlas ( Arifbey Mah.Atatürk Caddesi No:165 Arifiye)

 25 Mayıs Pazartesi  Günü : Açıkdeniz Petrol (Eskişehir Yolu Üzeri Toyota Hastanesi Karşısı No:139 Arifiye),  Shell Petrol/Enes Kıratlı-Besim Kıratlı ( D-650 Karayolu Üzeri Arifiye), Oto Lastik/Mehmet Ali Altmışsekizoğlu ( Dörtyol Sanayi Sitesi Eskişehir Yolu Üzeri 58.Sokak No:1 Arifiye)

 26  Mayıs Salı  Günü: Lukoil Sevilen Petrol (Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:52 Arifiye),  Essa Petrol  (Kirazca Mah. Eskişehir Cad. No:305 Arifiye),  Oto Lastik/ Özkan Altmışsekizoğlu ( Dörtyol Sanayi Sitesi D-100 Karayolu No:377Arifiye)

 

22 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 509 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU