Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Söğütlü çiftçisi isyanda


Söğütlü İlçesi’nde çiftçilik yapan vatandaşlar tarla yollarında hafriyat kamyonlarının cirit attığını belirterek, “Her yeri toz toprak içinde bırakıyorlar. Eğer böyle giderse tarlalardan ürün alamayız. Buna önlem alınmalı” dediler.

Topalaklar mevkii

Söğütlü Fındıklı yolu üzerinde Topalaklar mevkiinde kum ocaklarından kalan ve içinde binlerce balığın yaşadığı göletlere hafriyat dökülmeye başladığını belirten vatandaşlar, “Kamyonların biri geliyor, biri gidiyor. Tarla yolları bozulmasını bırakın çıkan toz toprak ürünlere zarar veriyor” dediler.

Ürünü yok ediyor

Bu kamyonlar yüzünden tarlalarındaki ekili ürünlerin zarar görmesinin yanında ilaç bile yapamadıklarını belirterek, “Bize izin aldıklarını söylüyorlar. Tarla yolunu kullanıp balık yaşayan göletleri kim doldurma izni verdi bilmiyoruz. Ortada bir rezalet var. Bizim ürünümüz zarar görüyor. Bu zararımızı kim karşılayacak? Bunlara biran önce çözüm bulunmasını istiyoruz” dediler.

 

22 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 1208 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU