Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Sakarya Türkiye’de birinci


Gençlik ve Spor Bakanlığı Koronavirüs kahramanları için yazılan Mektup Yarışması sonuçlarını açıkladı. Sakarya’lı Elif Lata 13-17 Yaş kategorisinde Türkiye Birincisi oldu.

Sonuçlar açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede ön saflarda yer alan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kahramanlara yönelik olarak Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlediği ‘Gençlerden Mektup: Minnettarız’ sloganıyla düzenlenen Mektup Yarışması sonuçlandı.

 

6  bin 326 başvuru

‘Evde Kal, Sağlıklı Kal’ anlayışı doğrultusunda online olarak gerçekleştirilen ve 13-17, 18-29 yaş aralığında düzenlenen yarışma için 6 bin 326 adet başvuru oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sonuçlanan yarışmada birinci seçilen mektupları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya iletti.

 

İşte dereceler

Toplam 6 bin 326 adet mektup arasından yapılan değerlendirme sonucunda Sakarya’dan 13-17 Yaş Grubunda Elif Lata yazdığı mektupla Türkiye Birincisi olurken, Selile Dilayda Orhan üçüncü, Ahmet Mehmetağaoğlu altıncı oldu. 18-29 yaş kategorisinde ise Sakarya’dan Buğrahan Zeki Kadak üçüncü oldu.

 

Tebrik etti

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızca düzenlenen “Gençlerden Mektup: Minnettarız’ sloganıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye’de en çok mektup (496) yollayan İl olarak katıldık. Vatandaşlarımızın gönderdiği mektuplar Türkiye’de derece yaptı. Bu yüzden çok mutluyuz. Başta Türkiye 1.’si olan Elif Lata olmak üzere, derece yapan tüm katılımcılarımıza gönülden tebrik ediyorum” dedi.

 

Kendi evlerinde

Müdür Özsoy, “Korona virüs salgınında Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Yurtlarımızda Karantina altına alınan vatandaşlarımızı kendi evlerinde gibi misafir edip ağırladık. Tüm paydaşlarımızla birlikte süreci sağlıklı bir şekilde tamamlamak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

 

22 Mayıs 2020 , Cuma Bu haber toplam 562 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU