Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Geyve'de ayılar sürüyü parçaladı


Geyve'nin Doğantepe Yaylası'nda ayıların saldırdığı öne sürülen sürüdeki 3 adet küçükbaş hayvan telef olurken, 3 tanesi de yaralı kurtuldu. Dehşet verici olay sabah fark edildi.

Yaylada

Doğantepe Mahallesi’nden Tuncay Günal'a ait küçük baş hayvan sürüsüne önceki akşam ayı veya ayılar saldırdı. Mahallenin üst kısmında Doğantepe Yaylası'nda bulunan 150'ye yakın küçükbaş hayvandan 3 tane keçi ayıların saldırısı sonucu parçalanarak telef oldu, 3 keçi ise yaralı kaçarak kurtuldu.

Kurt sanıldı

Önce kurt saldırısı olarak tahmin edilen olayın bulgularına göre sürüye ayıların saldırdığı ortaya çıktı. Sürünün sahibi Tuncay Günal, saldırı üzerine; "Havaların ısınmasıyla bir süre önce 150'ye yakın sürüyü Doğantepe Yaylası'na çıkardık. Gecenin ilerleyen saatlerinde sürüye saldırı olmuş. Sabah uyandığımızda 6 adet küçükbaş hayvanımızın kaybolduğunu fark ettik” dedi.

Kafası koparılmış

Günal, “Hemen çevreyi kontrol ettik, 3 tanesinin kafası koparılmış halde parçalanmış şekilde bulduk. Diğer 3 tane hayvanı yaralıydı. Önce kurt saldırısı üzerinde durduk. Fakat parçalanmış hayvanları ve yaralı hayvanlarımızı arkadaşlarla beraber incelediğimizde bunun bir kurt saldırısı değil, ayı saldırısı olduğuna karar verdik” dedi.

Dikkatli olacağız

Yakın zamana kadar ayıların mahalle çevresindeki meyve bahçelerine kadar indiğini bildiklerini söyleyen Günal, “Ancak sürüye saldırabileceklerini beklemiyorduk. Buna şükür, geçmiş olsun demekten başka yapacak bir şey yok. Bundan sonra tedbirlerimizi alarak daha dikkatli olmaya çalışacağız" diye konuştu.

 

23 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1518 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU