Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Yaşadıkları kitap oldu


Taraklı Belediye eski Başkanı ve şair olan Tacettin Özkaraman’ın şiirleri kitap oldu.

Teslim aldı

Yazar Fahri Tuna ve Özkaraman’nın ailesi tarafından Tacettin Özkaraman’nın yazdığı şiirler ‘Dolunaya Sor Beni’ adlı kitap haline getirilerek sürpriz yapıldı. Sürpriz kitap teslimi için düzenlenen mini törende Tacettin Özkaraman kitabını teslim aldı. Yakın dostu Fahrettin Tuna’nın da katıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı.

20’li yaşların hatırası

Yazar Fahri Tuna ve Özkaraman aile fertleri tarafından Tacettin Özkaraman’ın yirmili yaşlardan beri yazdığı gurbet, sevgi, merhamet, vatan, din, İslam, Turan, modernizm eleştirisi temalı şiirlerin bir kısmı derlendi. Ardından kitap haline getirildi. Tacettin Özkaraman’dan habersiz yapılan “Dolunaya Sor Beni” adlı ilk şiir kitabı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Duygulandı

Son derece duygulanan Tacettin Özkaraman’ın bu mutlu anına eşi Nemciye Özkaraman, damadı İlhan Bilgi ve Özkaraman ailesinin tüm fertleri eşlik etti.  Tacettin Özkaraman kendisi için yapılan sürpriz sonrasında çok duygulandığını belirterek, “Dolunaya Sor Beni” isimli kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.  Fahri Tuna’da Tacettin Özkaraman’ın kalan ömrünü şiir gibi, şiirce, şiirle dolu olmasını dilediğini belirterek, “Nice şiirlere ve şiir kitaplarına” ifadelerini kullandı. Özkaraman “Dolunaya Sor Beni” adlı ilk şiir kitabını imzalı olarak yazar Fahri Tuna’ya ve İzzettin Kömürcü’ye takdim etti.

28 Mayıs 2020 , Perşembe Bu haber toplam 207 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU