Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Arifiye’de mağduriyet yaşanmayacak


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya gelen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu sokağa çıkma yasağı kapsamında alınan kararlar ile ilgili toplantı yaptı.

Toplantıya katılım

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında sokağa çıkma kısıtlamasına  ilişkin tedbirlerin alındığı  toplantı gerçekleştirildi.  Toplantıya; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Haydar Işık, İlçe Müftüsü Murat Rami Düzenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.

Tedbirler

 Toplantıda İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge kapsamında açık olacak işyeri,  işletme, kurumlar ve istisna kapsamında olan vatandaşlarımız ile İlçemizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmasına ilişkin alınacak tedbirler, yarın saat  14.00-20.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve ihtiyaç duyulan hallerde bunların refakatçilerinin sokağa çıkmalarına ilişkin tedbirler, ilçedeki her mahalle  için  ekmek dağıtım planı ve dağıtım bölgelerinin planlanması, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin çalışma usulleri, tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli olan ekim-dikim, sulama-ilaçlama gibi faaliyetler kapsamında alınacak tedbirler.

Alınan kararlar

Zirai ilaç, tohum, fide, gübre vb. tarımsal üretime ilişkin ürün satışı yapan işletmeler, içme suyu dağıtım bayileri,  mutfak tüpü dağıtım bayileri, eczaneler, veteriner klinikleri, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu düzeninin tesisi amacıyla görevli olan kamu görevlilerinin şehir içi toplu ulaşımlarını teminen alınacak gerekli tedbirler, kurumlar arası koordinasyon ve Vefa Sosyal Destek Grubunun bu süreçte yapacağı çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kararlar alındı.

Kura çekildi

Genelgenin  3 numaralı “İstisna Kapsamında Olan Kişiler “ başlığının (y) maddesi kapsamında  ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınması adına tüm il/ilçe nüfus müdürlükleri bugün açık bulundurulacak olup T.C. Kimlik Kartı Başvurusu ile sınırlı olmak üzere sınava başvurulduğunu gösterir belgeyi ibraz etmek şartıyla anılan sınava girecek öğrenciler ve ihtiyaç olması halinde ana, baba, veli veya vasisinden bir kişi istisna kapsamında olacaklar. Ayrıca toplantıda genelgenin  2 numaralı “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar” başlığının (f) maddesi kapsamında ilçede faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri arasından daha önceden kurada çıkanlar hariç  kura çekimi yapılarak 2 günlük bu süreçte  açık olacak akaryakıt istasyonları  ve lastik tamircileri belirlendi.

Açık yerler

Bugün  Alpet Emiroğlu Petrol ( Hanlı  Yüksek Mah. Eskişehir Yolu Üzeri No:38 Arifiye),  Opet Petrol/Bülent Kaya/ Eyüp Kaya (Adliye Mahallesi D-650 Karayolu Üzeri 7. Km Arifiye), Latikevi Onerlas ( Arifbey Mah.Atatürk Caddesi No:165 Arifiye) /  Yarın Açık Deniz Petrol (Eskişehir Yolu Üzeri Toyota Hastanesi Karşısı No:139 Arifiye), Marina Petrol/Resul Kaya (Adliye Mah. Eskişehir Cad.    No:408 Arifiye) ve Oto Lastik/ Özkan Altmışsekizoğlu ( Dörtyol Sanayi Sitesi D-100 Karayolu No:377  Arifiye)  açık kalacaklar.

Cami’de inceleme

Toplantı sonrası Kaymakam Dınkırı, Belediye  Başkanı Karakullukçu ve daire amirleri ilçe Merkez Cami’nde ve civarında incelemelerde bulundu.  Kaymakam Dınkırcı, kurumların ilgili mevzuat uyarınca gerekli çalışmaları yapmasını, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesini, mağduriyete ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde tedbirlerin alınmasını görevli tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon içerisinde senkronize şekilde çalışmasını istedi.

30 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 450 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU