Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Yangıncılardan bilgi aldı


Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ve beraberindekiler Adapazarı, Akyazı, Geyve, Gölcük, Gebze, Hendek, Karasu, İzmit Orman İşletme Müdürlükleri’nde yangına ilk müdahale ekiplerini ziyaret etti.

İlk müdahale ekibi

 Orman Bölge Müdürü Ziya Polat,  Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Mehmet Çalışkan ve Öz-Orman İş Sakarya Şube Başkanı İslam Şişman ile birlikte, Ramazan Bayramı dolayısıyla Adapazarı, Akyazı, Geyve, Gölcük, Gebze, Hendek, Karasu, İzmit Orman İşletme Müdürlüklerinde görevli yangına ilk müdahale ekiplerini ziyaret etti. Ziyarete Adapazarı İşletme Müdürlüğü, Geyve İşletme Müdürlüğüne bağlı Çinetaşı, Taraklı Şefliği ve Çilekli Yangın Gözetleme Kulelerinde ve diğer ilçelerde görevli yangın personelinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurallara riayet edin

Müdür Polat, “Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları olarak, büyük bir aile olduğumuzu aklımızdan çıkarmayın. Orman yangınlarında, insan hayatının ve sağlığının her şeyden önce geldiğini, bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğini unutmayın. Yangınla mücadelede görevli arkadaşlarımızın bu görevi yerine getirirken, önce can ve iş güvenliği kurallarına riayet etmesi gerekiyor.  Özellikle içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını sürecinde alınan tedbirlere uyarak, bundan sonraki çalışmalarınızı daha da azim ve başarıyla yürütüleceğinden eminim. Orman yangınlarının öngörülemeyen doğal bir afet olması nedeniyle erken müdahale ile büyük orman alanların yanıp kül olmasını önleriz. İlk müdahale çok önemli bu nedenle her zaman, yangına hazır ve teyakkuzda olmak gerekiyor” dedi.  

30 Mayıs 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 461 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU