Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Ormanda yeni normal konuşuldu


Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Orman Bölge Müdürlüğü ve Adapazarı İşletme Müdürlüğü merkezinde çalışanları ile yeni normalleşme süreci toplantısını video konferans yöntemiyle yaptı.

Çalışanlara seslendi

Toplantıda çalışanlara yönelik açıklamalarda bulunan Müdür Ziya Polat, “Yeni bir döneme başladık. Koronavirüs nedeniyle ülkemizde yaklaşık üç aydır süren kısıtlamalar, kademeli olarak yavaş yavaş normalleşiyor. Bölge Müdürlüğü olarak, bu salgın koronavirüs memleketimizde görüldüğü ilk günden itibaren gerekli tedbirleri ivedi olarak biz aldık. Bölge Müdürlüğümüzün ana binasını, sosyal tesislerini, çalışma odalarını, açık ve kapalı alanlarımız düzenli olarak temizleyerek dezenfekte ettik. Binalarımızın girişlerine ve tüm katlara el dezenfektanı koyduk. Personelimize düzenli olarak maske dağıttık.”

Rehavete kapılmayın

Müdür Polat, “ Karşımızda tamamen bitmemiş bir virüs var, salgın virüs henüz bitmedi. Bu normalleşme döneminde de tedbirleri elden bırakmayacağız. Rehavete asla kapılmak yok. Çalışma alanlarımızda, odalarımızda, yemekhanemizde, ikili ilişkilerimizde uyulması gereken kurallar var. Toplu olarak bir araya gelmeyeceğiz. Bizim için şu üç kural çok önemli; mesafe, maske ve dokunma. Mutlak suretle bu üç kurala uymamız gerekiyor. Dikkat etmezsek Allah korusun bu virüs çalışanlarımızdan birine bulaşabilir. Virüs bulaşan kişide başkasına bulaştırabilir. Bu da bir vebaldir. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz.”

Tam güne geçildi

Ziya Polat, “Mutlak suretle maske takacak ve birbirimize asla dokunmayacağız. Toplu olarak bir araya gelmemeye dikkat edeceğiz. Temizlik konusunda yapılması gerekenleri herkes zaten biliyor. Ellerimizi sık sık yıkayıp dezenfekte edeceğiz. Cumhurbaşkanlığımızın genelgesi doğrultusunda, yarım gün çalışma zamanı bitmiştir. Bugün tam zamanlı çalışmaya başladık. 60 yaş ve kronik hastalığı olan personelimiz için tekrar bir değerlendirme yapacağız. Çalışanlarımızın sağlığı her şeyden önce gelir” dedi.

Yeni projeler

Videokonferans ile yapılan toplantının ikinci bölümünde Bölge Müdürü Polat, İzin İrtifak Şube Müdürü ve mühendisleriyle birlikte, tüm işletme müdürleri, müdür yardımcıları ve kadastro mülkiyet şeflerinin katılımıyla, izin-irtifak şube müdürlüğü ile ilgili konular masaya yatırıldı.  Ormanlık alandan verilen bedelli izin-irtifak gelirlerin tahsilatı, alacaklarımızın özel bütçe tarafından muhasebeleştirilmesi, tüm izin sahaların düzenli olarak arazide yıllık kontrollerinin yapılması, taşocağı ve maden izinlerinde rehabilitasyon çalışmalarının, izin süresince projesine uygun olarak rehabilite edilmesi, yeni verilen izin sahalarının köşe noktalarını mevzuata uygun beton direk veya jalon dikilmesi talimatlandı. 

4 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 541 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU