Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Online yarıştılar kazandılar


Kovid-19 salgınına rağmen derslerine hız kesmeden devam eden Anka Koleji "Geleneksel Bilgi Yarışması" nı online olarak gerçekleştirdi.

Heyecan yaşandı

Sakarya'da bir ilke imza atan Anka Koleji, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda 9,10,11. sınıf öğrencileri için bilgi yarışması düzenledi. Öğrencilerin geçen yıl gruplar halinde katıldığı bilgi yarışması, bu sene salgın nedeniyle bireysel katılımla gerçekleştirildi. Öğrenciler ilk kez online bir bilgi yarışmasına katılmanın heyecanını yaşadı.

 

Çekişme vardı

Yarışmada Türkçe, tarih, coğrafya, genel kültür, matematik, fizik, kimya, biyoloji derslerinden üçer soru toplamda 24 soru soruldu. Yarışmayı ikinci etapta 9-A sınıfından Alperen Zirek ve 9-B sınıfından Gamze Taşdemir berabere tamamladı. Üçüncü etapta yedek sorulara geçildi. Yedek sorular kura ile belirlenirken eşitliği bozan taraf  9-A sınıfından Alperen Zirek oldu.

 

Sorumluluk duygusu

Anka Koleji Kurucusu Murat Tosun yarışmaya katılan tüm öğrencileri medeni cesaretinden dolayı kutladı ve jüri üyelerine teşekkür etti. Tosun, bu tarz yarışmaların öğrencilerin, görev ve sorumluluk duygularını gelişmesinde, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilme becerisi kazanmalarında, hızlı ve doğru karar verebilmelerinde, centilmence rekabet ederek kendilerine güvenlerini pekiştirmelerinde önemli etkinlikler olduğunu vurguladı.

 

 

4 Haziran 2020 , Perşembe Bu haber toplam 664 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU